To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Podsumowanie roku i nagrody od prezydenta

Podsumowanie roku i nagrody od prezydenta

– Jelenia Góra jest w dobrej kondycji – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podczas tradycyjnego spotkania podsumowującego miniony rok. Zdradził też plany na przyszłość. Co czeka mieszkańców w najbliższych 12 miesiącach?

Spotkanie odbyło się w poniedziałek (15 stycznia) w Filharmonii Dolnośląskiej a uczestniczyli w nim przedsiębiorcy, prezesi miejskich i prywatnych firm, kierownicy jednostek oświatowych i kulturalnych, radni a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

– Jeżeli byśmy założyli, że praca dla ludzi jest podstawą do funkcjonowania to przypominam, że mamy bardzo niskie bezrobocie – powiedział Marcin Zawiła. – Jeżeli policzymy średnie dochody mieszkańców to okazuje się, że osiągamy prawie średnią krajową, a zawsze byliśmy dużo poniżej tej średniej. I jeżeli zobaczymy, ile mieszkań i działek w mieście kupili ludzie, to nie możemy mówić o tym, że miasto się nie rozwija.

W swoim wystąpieniu mówił o sukcesach, o udanych inwestycjach. I nie tylko tych, realizowanych przez miasto. Wymienił m.in. budowę nowej ciepłowni gazowej w ECO, modernizację stacji kolejowej – realizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. M. Zawiła podkreślał, że to efekt wieloletnich starań nie tylko jego, ale i innych ludzi, którym zależy na rozwoju Jeleniej Góry.
Powiedział, że na tzw. osiedlu centralnym sprzedano już 6 hektarów terenu pod budowę mieszkaniową. Działkę kupił deweloper. Wkrótce też w mieście zostanie wybudowana duża pralnia. – Niedawno zainteresowany inwestor kupił teren w rejonie ulicy Spółdzielczej – powiedział prezydent.
Z większych inwestycji drogowych w tym roku należy spodziewać się dalszych prac przy budowie obwodnicy Maciejowej, planowana jest przebudowa ulicy Krakowskiej oraz dokończenie remontu ulicy Łomnickiej.
Na koniec, co stało się już tradycją, prezydent nagrodził wyróżniające się jeleniogórskie firmy oraz organizację pozarządową. Statuetki otrzymały: firma informatyczna CPU Zeto, producent odzieży sportowej Quest, Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wyróżniona organizacja to Hufiec Karkonoski Związku Harcerstwa Polskiego. – Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale i ukoronowaniem codziennej pracy wielu instruktorów, którzy są wolontariuszami – powiedziała komendantka hufca Maria Łabaziewicz.
Zadowolenia nie krył też Marian Szczęśniak, wiceprezes zarządu JSM. – Bardzo dziękujemy. Tę nagrodę wypracowali mieszkańcy – powiedział. W tym roku przypada 60-lecie działalności JSM. Tydzień temu odbyła się uroczystość związana z jubileuszem, ale w połowie roku spółdzielnia zorganizuje duży festyn dla mieszkańców, z licznymi atrakcjami dla dzieci.

IMG_6768.JPG
IMG_6769.JPG
IMG_6778.JPG
IMG_6789.JPG
IMG_6793.JPG
IMG_6800.JPG
IMG_6805.JPG
IMG_6809.JPG
IMG_6818.JPG
IMG_6821.JPG
IMG_6823.JPG
IMG_6825.JPG
IMG_6828.JPG
IMG_6831.JPG
IMG_6833.JPG
IMG_6839.JPG
IMG_6843.JPG
IMG_6849.JPG
IMG_6854.JPG
IMG_6861.JPG
IMG_6865.JPG
IMG_6870.JPG
IMG_6888.JPG
IMG_6904.JPG
IMG_6913.JPG
IMG_6920.JPG
IMG_6923.JPG
IMG_6933.JPG
IMG_6937.JPG
IMG_6945.JPG
IMG_6950.JPG
IMG_6972.JPG
IMG_6976.JPG
IMG_6984.JPG
IMG_7002.JPG
IMG_7010.JPG

Komentarze (31)

Co to jest za dokumentacja zdjęciowa? Ryje,które zakazane powinny być od lat z różnych politycznych frakcji.Na wymioty się zbiera.

Dać medal Zawile za wycięcie kilku tysięcy zdrowych drzew w Jeleniej Górze.
Facet mści się na drzewach, bo ma chorobę w rodzinie.

I jak tam twój pełen żygowin prostacki ryjek, Benek? Shaftowałeś się już misiu, czy połknąłeś swoje wymiociny? A może zakładasz własną frakcję - przyglupy.pl?

sami swoi i poddani

"Jelenia Góra jest w dobrej kondycji – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła" - biorąc pod uwagę jak często Zawiła kłamie, możemy być pewni, że JG jest w złej kondycji.

"Wymienił m.in. budowę nowej ciepłowni gazowej w ECO, modernizację stacji kolejowej – realizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. M. Zawiła podkreślał, że to efekt wieloletnich starań nie tylko jego" - dobre. Chyba wszystkich, tylko nie jego. ECO to firma prywatna, a PKP państwowa. Ani jedna, ani druga inwestycja nie zostały zrealizowane przy jakimkolwiek udziale miasta. Jedna z kasy prywatnej, a druga z kasy z budżetu centralnego. Powstałyby nawet, gdyby Zawiła się sprzeciwiał. Mistrz w przypisywaniu sobie cudzych zasług. Z pozostałych sukcesów miasta wymienione zostało to, czego jeszcze nie ma. A więc Zawiła przez 8 lat nic nie zrobił i chwali się tym, co dopiero będzie.

Na szczęście nasz rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie używa takich haniebnych metod! Nie poniża się do takiego podbierania i przypisywania sobie sukcesów! JAROSŁAW! Polskę zbaw!

Sami się wybierają, sami się nagradzają i bankietują za nasze pieniądze. P.......a sitwa! Nie nazywajmy szambo perfumerią!

Jak możesz tak szkalować nasz Rząd?!

Jelenia rozwija się i pięknieje a ci co tego nie widzą niech szukają lepszego miejsca do życia tam gdzie będzie im lepiej, pa

Byłem zaproszony jak przewodniczący jednego stowarzyszenia. Nie przybyłem bo bałem się, że jako że z natury bywam w gębie złośliwy mógłbym zakłócić słodki nastrój! Te lata prezydentury Marcina Zawiły nie były złe, ale mogłyby być lepsze. Ale ja nie jestem od wypominania... w każdym razie nie chcę. Zobaczymy co będzie na jesień!

Ok

Panie Zawila sukcesy miasta nie mierzy sie kolejkami do kas w NIEMIECKICH i FRANCUSKICH marketach ( one nie placa podatkuw ).One jak wielkie odkurzacze wysysaja nasze pieniadze do NIEMIECKO-FRANCUSKICH miliarderow.Natomiast dobra miara sukcesu jest chocby ZAMORDOWANE centrumasta naszego pieknego miasta- wygladajace jak by tam panowala DZUMA. I to jest miara waszego sukcesu. PO-PSL-SLD -25 lat niszczycie nasze piekne miasto.

14 tusiecy mlodych wypedziliscie za granice za chlebem z tego miasta sukcesu. 400 lokalnycy przedsiebiorstw wykonczyliscie podatkami a tuch co nie zabiliscie bezposrednio to wysylacie na nich kontrole za kontrola i dowalacie kary gdzie sie da. Tam gdzie karu ich nie zamorduja to nasylacie na nich KOMARNIKOW-kolesi. I w tej materii osiagneliscie ogromny sukces.

PO-PSL-SLD-25 LAT wykanczacie nas i nasze dzieci oraz
nasze piekne miasto.Dosc tego niedojdy-WSZYSCY POSZLI WON.

Pzwolenia,zezwolenia, nakazy,zakazy,zaswiadczenia bardzo wysokie oplaty bardzo wysokie podatki.OTO WASZE SUKCESY.

Wiatr wolnosci wieje i wy to wiecie MIERNOTY.

Niech Pan w Czerwonym Sweterku przejdzie się ul.Konopnicką i 1-go Maja to zobaczy jak się ma Jelenia Góra.Takiego upadku nie było za żadnego prezydenta i ten wszechobecny brud na ulicach...wstyd Panie Zawiła.

Ulicą "Konopnicką"? JPRDL

Dzisiejszy pielęgniarz był taki męski jak mnie kłuł w pośladek! Trzy razy! A ręce trzymał na moich ramionach!

Konopnickiej ale upadek I tak widoczny.

Czerwone dynastie i obroncy SB-ckich przywileji. Warto zapamietac te persony-ida wybory.HEJ.

Anonimlolo manolo już Cię lubię! Trafiłeś w dychę, HEJ!

Dycha to będzie cię piekła bo nie użył wazelinki. Notabene, ciekawa nazwa dla anusa.

Nawet paniradna Wójcik siedzi na fotelu!Ciekawe czy znowu bedzie chciała dostać diete za sesje na której byla na urlopie???

Bezczelny prezydent który zniszczył potencjał naszego miasta galeriami i dyskontami mam tylko nadzieję że po tej marnej kandydaturze spotkam pana na kasie w galerii...

Też mam taką nadzieję. Zapłacę za cały bagażnik zakupów nominałami 1 i 2 gr. Niech biedak liczy, a ja będę stał i sobie kpił. Tak jak on kpił z nas przez 8 lat. Mam nadzieję, że Łużniaka zabierze ze sobą.

JESTEM CIEKAW GDZIE ZAGLĄDA WŁAŚCICIEL REMBUDU NA FOCIE NR 26????????? TO STARY FONS !!!!!1

Panie Zawiła - zaprosił Pan na uroczystości te zdradzieckie mordy, które po zdjęciach widać, że Pana lekceważą - znudzenie, dezaprobata i niechęć można odczytać z ich twarzy. A Pan przecież chce dla nich tak dobrze! W korei by już czekali na wyroki. Pan niech okaże im dobre serce - ale do tego sam pan wie musi mieć pan twardą d... Albo może Pan dla przykładu tego starego komucha co tak się krzywił wyprostować i może te baby ze zdjęcia 7 bo po prostu na głowę panu wejdą. A i oczywiście fotograf koniecznie na szkolenie - na takich imprach powinien dawać jakieś znaki publice że robi zdjęcia to by się uśmiechali chociaż. A te zdjęcia z krzywymi minami dawałby jako dowody do zwolnienia z powodu utraty zaufania i lekceważenia publicznych imprez.

Polskość - wszyscy mają miny, jakby im domy spłonęły... Ludzie, uśmiechajcie się! Nie jesteście na stypie!

Uważaj, małe siusiaki minusują, bo nie rozumieją treści...