To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pociągi na razie nie wrócą

Fot. ROB

Jest już pewne, że pociągi na do Szklarskiej Poręby nie wrócą na linię do końca remontu. – Nie mamy możliwości wyciągnięcia konsekwencji od PLK – rozkłada ręce wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Pierwotnie PLK zapewniało, że remont linii kolejowej będzie prowadzony tak, że na zimę kursy pociągów zostaną przywrócone. Później jednak twierdzili, że nie ma takiej możliwości i że władze województwa to zaakceptowały. Wicemarszałek Jerzy Łużniak zapowiedział, że będzie rozmawiał jeszcze o tym z przedstawicielami kolei.

 

– Nie mamy możliwości wyciągnięcia konsekwencji wobec PLK – mówi Jerzy Łużniak. – Nam zależy na tym, by w terminie, jaki został określony w umowie, czyli jesień przyszłego roku, ta linia była gotowa po remoncie. Chodzi o to, aby pociągiem na Polanę Jakuszycką można było dojechać nie tylko z Jeleniej Góry, ale by mogli tam dotrze także turyści z Wrocławia i okolic.

 

Pytanie, czy inwestor poradzi sobie z tym zadaniem? – Z tego co wiem, termin nie jest zagrożony – mówi J. Łużniak.

Komentarze (33)

Tak się zaczyna początek końca...:)))))))))))

SUPER FOTKA BARDZO ELOKWENTNA DO SYTUACJI MAMY WEZA W JELENIEJ

Partactwo. Przejazd kolejowy na Lubańskiej był remontowany w ostatnich latach 2 krotnie ,ostatni raz 2012 a dziś się rozpada!
Kiedyś na torach pracowali więźniowie OTK /wojsko 9miesięczne/ i robili to ręcznie ,przetrwalo ale III RP rozpieprzyła .Najechal nas wewnętrzny najeźdźca!

Aktualnie na trasie Piechowice - Szklarska Poręba Górna trwa zrywanie torowiska,stare szyny i podkłady składowane są na stacjach Szklarska Poręba Dolna i Średnia. Remont ma zakończyć się jesienią 2013 , chociaż pociągi mają wrócić na trasę wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy od 13.12.13 . Szklarska Poręba zyska ponownie pociągi dalekobieżne m in. TLK ,,Karkonosze" do Warszawy Wsch. , Regio do Wrocławia Gł. i Poznania Gł. Czas przejazdu pociągów Regio spółki Przewozy Regionalne na trasie Szklarska Poręba Górna - Wrocław Gł. wyniesie ok. 2h55-3h.Jelenia Góra - Wrocław Gł. ok. 2h-2h10min. Tylko się cieszyć . W Piechowicach i Szklarskiej Porębie postawione zostały wielkie tablice informacyjne że inwestycja pt. ,, Remont linii kolejowej 311 Jelenia Góra-Szklarska Poręba " odbywa się z pieniędzy unijnych . PKS niech się boi... pzdr

No najechali nas rozkradaja na potege bez bolu i zenady poprostu KRADNA!!!! Chcielismy pissy,po'sy i te inne szowinistyczne organizacje ktore zdradzily nas poprostu nie ma co moralnosc katolicka!!

dodatkowe informacje na ten temat można poczytać na piechowice-online.Jest nawet fotografia tej tablicy.

Lals : podaj dokładny adres tej stronki gdzie można poczytać . dzieki i pozdówy

wystarczy wpisać podaną wyżej nazwę w google i trafisz bez problemu.

"Nie mamy możliwości wyciągnięcia konsekwencji od PLK – rozkłada ręce wicemarszałek Jerzy Łużniak"... Ale mamy możliwości wyciagnięcia konsekwencji od nieudolnego wicemarszałka, najpózniej w czasie najbliższych wyborów.

Region umiera :/

Swego czasu jeden z najwybitniejszych włodarzy Szklarskiej Poręby mówił, że tory kolejowe należy rozebrac i w tym miejscu zrobić trasę rowerową . Inny znany radny przestrzegał, że
pozostawienie torów grozi tym, że wszystkich turystów kolej wywiezie do Czech ! W tej chwili jest realizowany ten scenariusz. Tory rozebrane . Rowerami można jeżdzic. Kolej nie wywiezie turystów do Czech .Brawo !

Gdzie jest SKM?!

Czekamy na "walkę o pociągi do Szklarskiej Poręby" ;)

Nikt nie potrafi o Szklarską Porębę powalczyć. Jeszcze do niedawna wydawało się, że silny jest burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński. Ale niedawno okazało się, że Sokoliński nie jest silny, bo był poniżany przez wiceburmistrza Brożka. Biedna ta Szklarska Poręba

Kto przy zdrowych zmysłach będzie się tłukł prawie 4 godziny pociągiem z Wrocka do Jeleniej, a potem jeszcze do Szklarskiej, jak wsiądzie w auto i w 2 godziny będzie w Szklarskiej.

Dobrze napisane!! Znam dziesiątki osób co tak jak ja dojeżdżają z Jeleniej do Wrocławia ale od lat nigdy nie spotkałem się z tym aby ktokolwiek brał w ogóle pod uwagę podróż pociągiem!!
Samochodem jadę do Szklarskiej z Wrocławia w ok 2H!!!, pociąg do samej Jeleniej jedzie ok. 4H!!!

Pociąg do Jeleniej jedzie z Wrocławia 2,5h. Za rok 2,5h będzie Wro - SZPG. W zimowych warunkach to nawet szybciej niż autem.

Jak jesteś bezmózgim ignorantem to spoko. Pociąg jeździe 4h bo co? Bo kolega Ci tak powiedział? Sprawdź lepiej sam. Oczywiście problemem jest tabor, bo jak się lokomotywa zepsuje raz na dwa tygodnie, to jakiś kurs jest opóźniony i wyjdzie nawet ponad 4h czasem.

"Samochodem jadę do Szklarskiej z Wrocławia w ok 2H!!!"
Co kto lubi, ja tam nie dam zarobić p. Rostowskiemu :)

a ja znam takiego jednego niedomagającego w rozumieniu faktów i pojęć ze Szklarskiej Poręby który nigdy nie brał i nie będzie brać pod uwagę podróży do Wrocka samochodem. Zwyczajnie go na niego nie stać.

Nie jestem bezmózgim ignorantem tylko realistą. Sam czekam na połączenie JG-WRO w 2h, bo będę z niego korzystał. Na razie 2,5h to jedzie może intercity przy sprzyjających wiatrach.
A co Rostowskiego - na tej trasie nie ma działających fotoradarów :)

Jak go znasz i ciebie stać to go zawiez i przestań w koncu wszystkich męczyć swoją chorobą .

HAHAHA !!!super mysle ze wtedy pociagi pojada do Pragi z Jeaniej G.

Fjne fotki robisz czy to tak zawodowo bo sa naprawde ciekawskie czy oge skopiowac??;-)

Można kopiować,nawet rozpowszechniać,jestem grafikiem;)

W Nowinach nie zarobię,bo praktycznie to kronika kryminalna:))

Kiedy wreszcie dojadę pociągiem do KARPACZA?!!!

Kto jeszcze liczy na PLK? Warszafka rządzi. Najważniejsze jest że wokoło Gdańska powstają koleje i warszafka się dozbraja w tabor itd. Reszta kraju to prowincja. Tylko po kasę wiedzą gdzie sięgać. Dolny Śląsku - powiedz - wara PKP stąd. Gdyby nie Niemcy to pociągi byśmy oglądali na obrazkach.

KURKA KOMU TO WSZYSTKO PRZESZKADZAŁO?