Piłkarkom KPR-u zabrakło czasu

Do przerwy jeleniogórskie piłkarki ręczne wygrywały z KU AZS-em Politechniką Koszalińską 13:12, po dramatycznej końcówce uległy wyżej notowanym rywalkom 22:23 i w tabeli Superligi spadły na siódme miejsce.

W 57. minucie KPR był gorszy o cztery bramki, jednak potrafił doprowadzić do wyniku 22:23 po golu Marty Dąbrowskiej. Przed końcową syreną sędziowie z Siemianowic i Opola nie uznali trafienia Lidii Marceluk z lewego skrzydła. Komplet punktów przyjezdny zespół w dużym stopniu zawdzięcza znakomitym interwencjom bramkarki z Ukrainy, Solomyi Sziwierskiej oraz skutecznej (8 goli) Kamili Całużyńskiej.

Jeleniogórzanki zawiodły w ataku. W drugiej połowie seryjnie marnowały dogodne sytuacje na kolejne bramki. Nie potrafiły też wykorzystać wielu minut gry, gdy akademiczki miały dwuminutowe kary.