Piłkarki ręczne pokazały, że potrafią

Jeleniogórskie piłkarki ręczne zrewanżowały się za sromotną porażkę (20:41) z pierwszej kolejki PGNiG Superligi z lubińskim Zagłębiem. Po remisowej (13:13), wyrównanej pierwszej części drużyna trenerki Małgorzaty Jędrzejczak z bardzo dobrej strony pokazała się w drugiej odsłonie i pewnie 34:27 wygrała z KSS Kielce szkolonym drugi sezon przez ciepliczanina Zdzisława Wąsa. To była ważna potyczka dla obu klubów i trzecia z rzędu ligowa porażka gości z KPR-em.

KPR-KSS 34:27

Słowa uznania za postawę, zwłaszcza w drugiej części potyczki z faworyzowanym KSS-em, należą się przede wszystkim skutecznej w ataku trójce szczypiornistek: Joanna Załoga (10 goli), Monika Odrowska (10), Marta Dąbrowska (6) oraz znakomitej w kilkunastu interwencjach bramkarce Martynie Kozłowskiej. Po „zabójczych” czterech minutach, gdy było 5:0 i wyniku 24:19, zespół z Jeleniej Góry w 53. minucie prowadził 30:21, a potem kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

Trenerka KPR-u nie kryła zadowolenia i radości, trener Wąs mówił o swoim rozczarowaniu końcowym wynikiem. Jego podopieczne nie wykorzystały wielu znakomitych okazji strzeleckich.

Czy KPR stać będzie na niespodziankę w meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski?