To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Perski Izerski jarmark w Kopańcu

Perski Izerski jarmark w Kopańcu

Fundacja Harmonia Kultury zaprasza w niedzielę, 14 czerwca, do średniowiecznej Osady Kopaniec przy Gospodarstwie Agroturystycznym Farma 69 na czerwcową edycję Perskiego Izerskiego. Niezwykły jarmark trwać będzie od 11.00 do 17.00.

Perski Izerski to lokalna inicjatywa targowiska, na którym można nie tylko sprzedawać i kupować (rękodzieło, lokalne wyroby artystyczne, żywność prosto od rolnika), ale także wymieniać się i rozdawać. Ideą tej imprezy jest przede wszystkim właśnie barterowa wymiana - ubrań, książek, płyt, biżuterii, zabawek, kwiatów, ozdób i tego wszystkiego, co tylko przyjść może do głowy. Można tutaj także pochwalić się umiejętnościami kulinarnymi, bo podczas tej imprezy z chęcią prezentujemy izerską kuchnię - zdrową, bazującą na tym, co lokalne, a więc dla nas najlepsze.

Na dzieci podczas Perskiego Izerskiego czeka wiele atrakcji - gier, zabaw, warsztatów, konkursów, które tradycyjnie przygotuje zaprzyjaźniona Fundacja Rozwoju Regionalnego Kobold. Podczas imprezy prowadzona będzie również Loteria Fantowa na poczet organizacji dalszych edycji Perskiego Izerskiego.Dorośli mogą skorzystać z oferty warsztatów lepienia z gliny, układania mozaiki oraz strzelania z łuku.
A poza wszystkim - Perski Izerski to świetna okazja do zwiedzenia repliki średniowiecznej Osady Kopaniec. O tej porze roku jest tam naprawdę sielsko!

Wstęp na targowisko jest bezpłatny.