To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Odwołali prezesa KSWiK

Odwołali prezesa KSWiK

Stanisław Dziedzic odwołany został ze stanowiska prezesa Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji – spółki gmin karkonoskich. Decyzję podjęła w piątkowy wieczór Rada Nadzorcza, w której zasiadają reprezentanci gmin.

- O odwołaniu wiem tylko z przecieków – mówi prezes Dziedzic. - Nikt mi o tym jeszcze oficjalnie nie powiedział. Jestem zdumiony.

Dlaczego został odwołany? Przyczyn nie zna. Przypomina jednak, że na jego wniosek rada nadzorcza obniżyła sobie wynagrodzenie i okroiła swój skład.

- Na sesji w Kowarach powiedziałem, że organy statutowe spółki nie podejmują decyzji w sprawach strategicznych – dodał odwołany prezes.

Stanowisko prezesa KSWiK należy do najbardziej gorących w naszym regionie. Stanisław Dziedzic zajmował je od lutego 2010. Wcześniej był szefem oddziału spółki w Szklarskiej Porębie, i to właśnie w tym mieście mówi się, że odwołanie go w takim pośpiechu, tuż przed wyborami, to skandal.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Ryszard Brzozowski powiedział nam, że na razie nie chce rozmawiać powodach odwołania Stanisława Dziedzica. Poprosił o kontakt za parę dni.

Firmą kieruje teraz główna księgowa, Danuta Kołodziej.

Komentarze (20)

Tą spółką powinny się zając jakieś konkretne instytucje i przeprowadzić na prawdę porządną kontrole. To jest nie normalne żeby w takim czasie istnienia tej spółki zmieniło się tylu prezesów. Średnio jakoś dwóch rocznie.Coś jest tam nie tak.

A może zamiast Pana Dziedzica powinno się odwołać nierobów z rady nadzorczej?Dziedzic był najlepszym prezesem ze wszystkich dotychczas tam panującym.

No i dobrze że tego gościa odwołano. On zawsze wie najlepiej i nie dziwię się burmistrzom i wójtom że kazali pogonić tego 70-letniego dziadka.

Czy ktoś kiedyś przyjrzał się drodze życiowej i karierze zawodowej Ryszarda Brzozowskiego. Warto. NAPRAWDĘ WARTO !!! Szczególnie polecam okres............???

Braku parcia na porządne gospodarowanie nie można mu zarzucić. Chłop się starał. Wodnik za jego kadencji też wyszedł na prostą. Tam go odwołano , dlatego ,że Wodnik przynosił zyski przez dłuższy czas nie podnosząc cen wody,a nasi włodarze taką sytuację uważają za anormalną. Wszakże mamy dążyć do cen unijnych. W kswik gość wywalił kilku nierobów na wysokich stołkach reszcie obniżył pensje dokopał się do kilku szwindli no i miarka się przebrała. Ot i cała tajemnica.

W tej spółce zredukowała bym przede wszyskim pracowników,którzy nic nie robią,a pieniądze nie małe biorą oraz zainteresowała się kto tam pracuje!!!!!
Pan Dziedzic stał się dla kogoś zagrożeniem więc trzeba Go usunąć!!!
A może tą całą RADĘ NADZORCZĄ lepiej wymienić!!!!!!!!!!!!!!!!!

A może ktoś poda kto jak głosował - imiennie i którą gminę reprezentuje w radzie nadzorczej. Kto za, kto przeciw, kto się wstrzymał. To spółka międzygminna, mamy prawo wiedzieć.

Odwołali DZIEDZICA tylko dlatego,że zwolnił z pracy Alberta Hryniaka,któremu się zdawało że zjadł wszystkie rozumyu.

A mnie interesuje jaka jest sytuacja
finansowa spółki KSWiK dzisiaj{wnioski taryfowe opracowane przez p Dziedzica} i jak ta sytuacja wpłynie na ceny wody i ścieków,które powinny wejść w życie w maju 2011{kończy się rok taryfowy obecnie obowiązujących wniosków}.Przypomnę,że jeszcze przed wyborami ustępujący burmistrz gwarantował,że nowe ceny w Szklarskiej wzrosną jedynie o stopień inflacji.
Liczę na więcej informacji w NJ.
Pozdrawiam

Gwarantował odchodzący burmistrz.
O D C H O D Z Ą C Y !!!

i GWARANTOWAŁ PREZES, KTÓREGO JUŻ NIE MA

Ta firma fo fikcja, stworzona dla tworzenia etatów dla kolegów. Nie bylo KSWIK a woda z kranu leciała, i to za jaką cenę??? za dużo niższą , ale to chyba kazdy płacący rachunki doskonale wie. Firma nadająca sie do kontroli , a najlepiej do likwidacji.

Najlepszy menedżer w samorządowych Spółkach, jakiego znam.
Nadepnął na odciski Radzie Nadzorczej - bandzie nienapasionych nierobów , obniżając im i tak za wysokie uposażenia i oto wynik. Tak się kończą uczciwe kariery. Przykre. Bardzo porządny CZŁOWIEK.

Chyba nie wiesz co piszesz,p.Wichniak i p.Sokoliński odpowiadają wspólnie za to co wydarzyło się w mieście pod Szrenicą przez ostatnie cztery lata i za to co wydarzy się w obecnej kadencji.W 2006 roku to p.Sokoliński wylansował na stanowisko burmistrza p.Wichniaka,a obecnie przy pomocy p.Wichniaka {gazeta miejska} wylansował się sam.
Tylko g**** nie zauważył,że składane obietnice miały pomóc w wygraniu wyborów.
Z tego co piszesz wynika,że świadomie i z premedytacją składaliście swoim wyborcom obietnice bez pokrycia.
Brr brr brr paskudni jesteście!!!
Pozdrawiam
"Prezes,którego już nie ma",a DLACZEGO może dlatego że też składał obietnice bez pokrycia????

To jeszcze nie jest powiedziane, że rada nadzorcza zrobiła wszystko zgodnie z prawem
Pożywiom uwidziom.

Prawda jest taka, że rada nadzrocza działa na niekorzysc mieszkańców swoją działalnością doprowadzając spółkę do komisarza. Oby to był dobry komisarz.

w składzie rady widzę członka , który był oskarżony przed kilku laty za nadużycia , do spółki z prezesem strefy małej przedsiębiorczości Panem P. jestem zszokowana ,że tacy ludzie ślizgają się po opłacanych przez podatników stanowiskach i odwołują bezczelnie ze stanowisk uczciwych ludzi!!!! wstyd

Każdą umowę można rozwiązać, każda spółka może zbankrutować, a KSWiK stworzyli "gospodarze" Piechowic, Karpacza ... itd, z inicjatywy ówczesnego wójta Gminy Podgórzyn.
Za mienie gmin-udziałowców spółki naprodukowano wymarzonych "stołków", utrzymywanych za pieniądze mieszkańców.
Żadnej odpowiedzialności, a gaże ???
Ho, ho, hooo !!!
Co by było, gdybyśmy przestali płacić te wygórowane rachunki ?
Wszystkim wody nie zakręcą !!!
Zatkają te dziurawe kanalizacje ?
Czym ???
Jak tak dalej będziemy wybierać, to "doświadczeni samorządowcy" sprywatyzują wysypisko w Kostrzycy, MZK w Jeleniej Górze, a może nawet drogi będą płatne , dla wspólnego dobra - bo wybrańcom "władza" wydrukuje winiety zwalniające z tych opłat.
Ludzie,
"władza" nas okrada !!!

Panie Górecki. Panie Pietrowski.
No to szukajcie po 2 bańka w budżwetach, bo Szklarska Poręba nie zgodzi się na kolejny kredyt na spłatę wczesniejszych kredytów.