To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Odtajnić" dokumenty sprzedaży PEC-u

"Odtajnić" dokumenty sprzedaży PEC-u

O udostępnienie radnym dokumentów związanych ze sprzedażą Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zaapelował do prezydenta radny Krzysztof Mróz. - Chcemy wiedzieć, do czego inwestor się zobowiązał i co jeszcze nas czeka – powiedział.

- PEC sprzedano za poprzedniego prezydenta. Zrobiono to tak, że nie mieliśmy jako radni dostępu do dokumentów – mówił K. Mróz. - Ta dokumentacja powinna być jawna, powinniśmy wiedzieć, do jakich inwestycji inwestor się zobowiązał, czy jedyną będzie ta, którą miasto rozpoczęło przy współudziale środków europejskich.

Radnego niepokoją informacje płynące z ECO, że załoga ma być zredukowana o połowę.
- Te dokumenty są ważne. My nie sprzedajemy przedsiębiorstwa, my sprzedajemy rynek – 30 tys. mieszkańców Zabobrza, którzy czy chcą czy nie chcą, nie mają wyjścia i muszą korzystać z usług ciepłowni – powiedział K. Mróz.

Zapytał też, czy nowy prezydent Marcin Zawiła w najbliższej kadencji planuje prywatyzację jakiś spółek komunalnych. Jeśli tak, to jakich?

- Sprawdzimy dokumenty sprzedaży PEC-u. Jeśli nie mają klauzuli tajności to nie widzę żadnych przeszkód, aby je udostępnić – powiedział prezydent Marcin Zawiła. Nie zamierza na razie prywatyzować żadnych spółek. - Przyjrzę się ich kondycji finansowej i będziemy myśleć, jak poszerzyć ich rynek – powiedział. - Wcześniej jednak zajmę się projektami realizowanymi ze środków UE, żeby dotrzymać wszelkich terminów.

Komentarze (18)

Nie powinno być czegoś takiego jak "Odtajnienie". Ta transakcja powinna być od poczatku jawna. Jestem ciekaw, kto na tym zarobił ? I dlaczego w ogóle sprzedano naszą, jeleniogórską ciepłownię jakiejś Opolskiej firmie?

Proszę zajrzeć na stronę ECO i zapoznać się z taryfą opłat za ciepło, stawki w niektórych regionach porażaja. Ciekawe jaka taryfa będzie u nas od lipca?

Okazuje się, że jedyną osobą, która kilka miesięcy przed sprzedażą PEC-u uprzedzała o katstrofalnych skutkach takiego działania był wyśmiewany w tamtym czasie Robert Prystrom. Wszyscy się śmiali, a tylko Pan Prystrom mówił o tym, że kupczy się tysiacami mieszkańców, że się sprzedaje mieszkańców za bezcen, że konsekwencją takiego działania będzie maksymalizacja zysku poprzez redukcję zatrudnienia i podwyżkę taryfy. W tym czasie tacy ludzie jak Mróz i jego koledzy z PiS nic nie zrobili by powstrzymać karygodne działanie Obrębalskiego i jego sitwy. To raczej nie dziwi, bo przecież pisiory popierały Obrębalskiego. Obecnie udają głupków, a w firmie ludzie drżą o swoje miejsca pracy i przyszłość swoich rodzin.

Rada i Prezydent winni przyjrzeć się wszystkim transakcjom, zawartym przez poprzednika zwłaszcza w końcowym okresie jego działalności. Warto wiedzieć jaką po sobie pozostawił bombę z opóźnionym zapłonem. W 2007 roku zdymisjonowany wojewoda dolnośląski na 2 tygodnie przed swoim odejściem wydał rozporządzenie /m.in. na podstawie dokumentacji dostarczonej przez wójta Mysłakowic/, umożliwiającej funkcjonowanie kopalni w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Samorządowcy /a także parlamentarzyści/ bywają nieobliczalni i nieodpowiedzialni. Dotychczas uchodziło im to bezkarnie. Pora to zmienić.

Pan Mróz jak zawsze mówi, ale nie wie o czym mówi. Dokumenty w sprawie sprzedaży PEC nigdy nie były tajne i były nawet prezentowane radnym na specjalnym - zorganizowanym na wniosek radnych z klubu "Jelenia Góra XXI" spotkaniu. Ale wtedy na spotkanie przyszła jedna jedyna radna - pani Bożena Wachowicz Makieła. Pan Mróz miał wtedy inne sprawy na głowie i sprzedażą PEC nie zajmował się. Obecnie domaga się dokumentów, które mógł zobaczyć przeszło rok temu :)
Beznadzieja...

Pani Machałek popierała Pana Marka w Wyborach Prezydenckich - i to ona wie najlepiej - Panie Krzysztofie proszę zapytać swoją koleżankę.

Panie Radny K.M niech Pan wyśle SMS^a d M.Z i będzie miał Pan wszystko odtajnione.

Jak zwykle nic nie wiedzieli, to co robili 4 lata. Oddać diety i czas wziąć się do roboty pisiorki.

Generalnie to ten PIS jest zawsze zły. Jak mają działać, żeby nie narazić się na gniew Młodych Wykształconych z Dużych Miast? Przedtem się nie czepiali to zarzucają im, że nic nie robią. Teraz chcą coś zrobić to źle bo się czepiają. Przewietrzcie mózgi zlasowane przez TVN i GW i zacznijcie myśleć samodzielnie. Patrzcie jak Was kręci Partia Miłości. Gdzie są obiecane drogi, gdzie rozwój gospodarczy, gdzie Wasze emerytury? Zamiast tego macie podwyżki podatków, nieodśnieżone miasto, a na otarcie łez podniesiona prędkość na polskich cmentarzach zwanych dla niepoznaki autostradami. Czy Wy nie rozumiecie, że państwo nie funkcjonuje? Jedyne ruchy to wyprzedaż majątku i likwidacja przedsiębiorstw. Dlatego jak ktoś próbuje coś zrobić dla Was to to doceńcie.

radni dostali w łape i teraz jest pozorowanie robienie "czegoś"A prawda jest taka że 15% udziałów miało być dla pracowników,to było 3000tyś udziałów,a pracownicy dostali 2000tyś ,gdzie sie podział ten 1000 udziałów?

A ja myślę i mam nadzieję że teraz łatwiej będzie się dogadać w sprawach tech. bo do tej pory t była skamielina nie reformowalna,tak się stało bo nie umieliście zarządzać firmą.

Panie Krzysztofie - jeśli szuka Pan ,,sensacji,, - to nie tu - PROSZĘ!!!! - nam (rowerzystom) pomóc i sprawdzić budowę drogi rowerowej ,,Grabarów,, - wytyczne znajdzie Pan w liście, adresowanym do WAS (radnych) - jest on również umieszczony na naszym blogu - http://jg-kk.blog.onet.pl/ - pozdrawiam i czekam na odpowiedź Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N

w moim poście z dn.17.12 ub roku dot. wyrzucenia prezesa PEC /portal 16.12/przewidziałem wszystko, co nastąpi. I, niestety , nie mam z tego powodu żadnej satysfakcji. Tak jakoś się składa, że w tym naszym umiłowanym kraju jak coś gra to trzeba to spieprzyć. Odnośnie tajemnicy służbowej i państwowej to TVP informowała w niedzielę, że obie zostały zniesione. Tyle, że do Jelonki dotrze ta informacja chyba za kilka lat.

Do Zbigniewa Leszka.
Jako działacz stowarzyszenia rowerowego,proponuję panu abyś pan własnymi rączkami złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie ścieżki rowerowej do Grabarowa a nie posługiwać się radnymi.Masz pan takie prawo i będzie to świadczyć o pańskiej odwadze.Chyba panu starczy odwagi.Pyskować każdy może szczególnie w internecie.

czytaj dużo czytaj, ale ze zrozumieniem - to jest coś co widać tobie brakuje - (...)sprawdzić budowę drogi rowerowej ,,Grabarów,,(...) - dopiero po tym fakcie można donieść do prokuratury, gdy mamy pewność o naruszeniu warunków przetargu, przy realizacji zadania - pozdrawiam Zbigniew Leszek. Własnie tacy bezrobotni potrafią tylko... pyskować - anonimowo.

Sypią się łapówy, Dojcze się rechoczą. POZAKRĘCAĆ GRZEJNIKI, rozpalać ogniska.!!! OPOLE to ukryta onego czasu V-kolumna.Posprzedawać co się da , i tak nikt za nic w tym kraju nie odpowiada, nigdy nie wyjdą na światło dzienne SZWINDLE

Cóż ma Mróz do ciepła? Wiadomo,że zawsze będzie przeciwny.Anonimie z godz.15.31 czy Cię 'pogrzało"? Przecież jest dobrze! Jest dobrze jak cholera! Żartowałem.