To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład PKP

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład PKP

Cięć jest mniej, niż pierwotnie przewidywano – to dobra wiadomość. Zła jest taka, że wciąż są „białe plamy” w rozkładzie.

PKP i władze województwa poszły po rozum do głowy i nie wycięły tylu połączeń, ile pierwotnie planowano. Teoretycznie jest ich wręcz więcej, niż w poprzednim rozkładzie. Korekty są spore, ale na szczęście po godzinie 16 można dostać się do Wrocławia. Analogicznie w drugą stronę.

W efekcie w dzień powszedni będzie mieli do Wrocławia 6 połączeń, licząc pociągi Intercity. Pociąg do Poznania przedłużył bieg i będzie można dojechać nim do Gniezna.
Jest sporo połączeń do Lwówka Śląskiego, Lubania i do Szklarskiej Poręby.

Pozytywem jest utrzymanie codziennych połączeń do Harrachova i Korenova. W rozkładzie znalazły się tez pociągi do Trutnova przez Kamienną Górę. Co prawda tylko weekendowe, ale dobre i to.

Minusem – wiele białych plam. Do Szklarskiej Poręby można dojechać pociągiem o 11.58, następny jest dopiero o godz. 17.58. W międzyczasie jest pociąg (13.28), ale kursuje w weekendy i w wybrane dni. Pomiędzy godz. 12 a 16 nie mamy co liczyć na pociąg do Wrocławia.

W rozkładzie jest też wiele kursów okresowych. Oznaczone są one literkami i dopiero po odczytaniu legendy możemy zorientować się, kiedy one jeżdżą. Przez to rozkład staje się coraz bardziej nieczytelny dla pasażerów. To już niestety tradycja na kolei.


 
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład PKP
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład PKP
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład PKP

Komentarze (1)

Fakt jest wicej połaczen z Jelenia! ale nam ciage blauje połaczena daleko-bieznego np. trasa Jelenia-Lwowek-Szecin.Prosimy o Rektywanie lini Przez dawne Plakowice do Wrocławia