To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obwodnica Kowar doczeka się remontu

Obwodnica Kowar doczeka się remontu

Przez lata kierowcy, mieszkańcy i władze samorządowe Kowar zabiegali o remont drogi wojewódzkiej 367 na odcinku przebiegającym przez miasto. I w końcu doczekali się odzewu – droga ma być odnowiona jeszcze w tym roku.

Burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska informuje, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zapowiada taka inwestycję.
- DSDiK we Wrocławiu pragnie uprzejmie poinformować, że w 2021 r. planuje wykonać remont drogi wojewódzkiej nr 367, ul. Kamiennogórska, do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 366, ul. Zamkowa, w Kowarach. Długość planowanego do remontu odcinka wynosi ok. 1500 m. Remont drogi obejmie również odcinek uszkodzonej nawierzchni w kierunku stacji Miller. Na zadanie w budżecie województwa dolnośląskiego na rok 2021 zabezpieczono kwotę, 1,25 mln zł – napisał administrator drogi w piśmie skierowanym do urzędu.
 

Komentarze (3)

Sensacja. W Ponad 30 milionowym państwie po kilku latach starań zostanie wyremontowany 1.5 km odcinek drogi. A to, że Morawiecki jeszcze się tym nie pochwalił w TVPis, to prawdziwy skandal.

Spokojnie! jak znam życie,uroczyste otwarcie będzie. Ponieważ to droga wojewódzka,to oprócz przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców- dolnośląskich kolaborantów PiS- pojawi się zapewne wicestarosta Kotliński- kowarski lider PiS-u. Liczę też na niezawodną przy takich imprezach burmistrzynię Elżbietę. Ach, przepraszam. Zapomniałem o proboszczu i koniecznym w tym wypadku pokropku.

No może,nasz radny M.Michela dołoży wszelkich starań do wykończenia całego odcinka drogi ! Firma KEMP....F tyle lat jest na obniżonym podatku. Chcąc poprawić wizerunek miasta jest w Kowarach kilku przedsiębiorców, którzy nawet by tego nie odczuli . Ale nie nie dam zarobić, zakisze i będę miał więcej. My Polacy potrafimy sobie pomagać dopiero , wtedy jak wszystkim D.. A się pali ..... Wytrzymały ten naród naprawdę. Jeszcze trochę to w Rumuni i innych krajach będzie lepiej , niż u nas w kochanej Polsce . Niepotrzebne było tyle krwawicy, naszych przodków przelewać. Skoro i tak 80 % się sprzedała!!!! Ku Chwalę Ojczyzny.!!!!