To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obrzucili kamieniami, pobili, ugodzili nożem. Dla rozrywki!

Jeleniogórska policja zatrzymała sprawców brutalnego napadu na grillujących mężczyzn sprzed kilku miesięcy. Żaden z bandytów nie jest jeszcze pełnoletni, a najmłodszy ma dopiero... 15 lat!

Bandycki napad z czerwca omal nie skończył się tragicznie. Dwaj mężczyźni urządzili grillam w okolicach stawu przy ul. Orkana. W pewnym momencie napadło na nich czterech bandytów. Napastnicy obrzucili swoje ofiary kamieniami, pobili, ukradli im telefony komórkowe. Jeden z bandytów trzykrotnie ugodził nożem mężczyznę. Ten w poważnym stanie trafił do szpitala. Sprawcy po zdarzeniu zapadli się pod ziemię.

Policja wszczęła postępowanie, początkowo podejrzewano, że mogły być to porachunki pomiędzy napastnikami a ofiarami. Okazało się jednak, że jednych i drugich nic nie łączyło, był to zwykły bandycki napad. W dodatku sprawcy są bardzo młodzi.

- To czterej nastolatkowie, dwaj mają po 17, jeden 16 a jeden dopiero 15 lat – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer pasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – To 16-latek ranił trzykrotnie jedną z ofiar.

Rzeczniczka policji przyznaje, że śledztwo w tej sprawie było bardo trudne. - Nie było motywu, chłopcy po prostu chcieli kogoś pobić – mówi. - W dodatku wielu świadków nie chciało zeznawać, bo bali się sprawców, którzy nie mają najlepszej opinii.

Na szczęście, młodzi bandyci zostali zatrzymani. 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Policji wytłumaczyli, że zrobili to dla rozrywki. Wszyscy czterej za zgodą sądu rodzinnego odpowiedzą za popełnione przestępstwo jako dorośli. Policja przedstawia im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i ciężkie uszkodzenie ciała. Za to może im grozić nawet do 15 lat więzienia.

Komentarze (7)

No to nasi dochodzeniowcy dal irade...teraz przykladnie wyeliminowac ich ze spoleczenstwa ktoremu powaznie zagrazaja....

czy ja dobrze widze "chłopcy"???? Ta wypowiedz policjantki to paranoja-chyba bandyci

Sąd okaże łaskawość swoją. Zrozumie, że dzieci się bawią.

Nie wazne co moze grozic, wazne co dostana.Zycze wysokiego wyroku i na dlugie lata izolacji ze spoleczenstwa.

Spalić śmieci!!1

Żarówa mógł wpaść i ich uspokoić ha ha ha