Niecodzienny wynik koszykarek z KS „Wichoś”

Rozegrany w Gorzowie Wlkp. niedzielny (14 X), mecz eliminacji mistrzostw Polski w kategorii U-14 zapisze się w historii klubowej i miejskiej historii kobiecego basketu w Jeleniej Górze. Popularne „Wichośki” rekordowo, 146:27 rozgromiły rówieśniczki z Enea AZS AJP II. Taki niecodzienny wynik trudno będzie dziewczętom powtórzyć.

Jeleniogórzanki rozpoczęły spotkanie bardzo skoncentrowane, co przełożyło się na rezultat początkowej kwarty (42:13). Już do przerwy grając bardzo ambitnie w ataku i w obronie i walcząc o każdą piłkę, koszykarki z Zabobrza zdobyły aż 71 punktów. W drugiej połowie przewaga „Wichosiek” rosła z minuty na minutę. W trzecie osłonie „pękła” setka. Wyniki kwart: 42:13, 29:4, 29:2, 46:8.

Najwięcej rekordowych, zwycięskich punktów zdobyły: Patrycja Sadlik 52, Nikola Lubecka 27 i Joanna Rybak 26. Celnie rzucały też Patrycja Czuczwa 10 pkt., Monika Brzeźniak 9, Katarzyna Gębura 8, Oliwia Pładzyk 6, Aleksandra Montuło 4, Oliwia Romano i Angelika Mosoń po 2 pkt.

- Jestem daleki od euforii. Każdy wygrany mecz bardzo mnie cieszy, ale prawdziwą wartość drużyny poznamy w rywalizacji z trudniejszymi ekipami. Mamy wyrównany zespół, a to jest bardzo ważne w rozgrywkach U-14. Obowiązuje system Pasarella, tzn. gra innymi piątkami koszykarek, co pięć minut przez trzy kwarty. Dowolnym składem można grać dopiero w czwartej minutowej „dziesiątce” - mówi trener Rafał Sroka.