To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niebezpiecznie w centrum Szklarskiej Poręby

Tysiące mieszkańców i turystów codziennie igrają z losem, przechodząc wzdłuż głównej ulicy niebezpiecznym miejscu w centrum Szklarskiej Poręby. - Wystąpiliśmy o zmianę organizacji ruchu – mówi burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

Zagrodzony jest odcinek chodnika przy głównej drodze w okolicy Skały Karczmarza. Powód? Rozpoczął się remont mostu, który jest tuż obok. Obejście wiedzie drogą naokoło, pod górę. Stąd wielu pieszych decyduje się na przejście wzdłuż głównej ulicy, tuż obok przejeżdżających samochodów. Łamią przepisy i do tego ryzykują własnym życiem. Wielu nawet nie wie, że wytyczone jest obejście.

 

– Aby było bezpiecznie, musielibyśmy pilnować tego przejścia praktycznie 24 godziny na dobę. To przecież niemożliwe – mówi burmisrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński. Jak mówi, samorząd wystąpił o kolejną zmianę organizacji ruchu.

Proponuje wydzielenie na drodze 1,5 metrowego pasa dla pieszych, ogrodzonego barierkami. To spowoduje utrudnienia w ruchu pojazdów, będą musiały być tam wprowadzone światła, ruch odbywałby się wahadłowo.

 

– Obawiam się, że nie ma innego wyjścia. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Wykonawca remontu mostu ruszył z kopyta i może będzie już na tyle zaawansowany z pracami, że będzie mógł udostępnić część tego terenu – mówi burmistrz Sokoliński.

 

Zaproponowana przez samorząd zmiana organizacji ruchu jest opiniowana, ma być wprowadzona w życie w następnym tygodniu.

Komentarze (68)

– Aby było bezpiecznie, musielibyśmy pilnować tego przejścia praktycznie 24 godziny na dobę.To przecież niemożliwe– mówi burmisrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.
A dlaczego niemożliwe?
Panie burmistrzu trzeba ponosić konsekwencje za błędne decyzje. Inwestycja była planowana,zabezpieczenie organizacji ruchu leżało po stronie inwestora/miasta, życie pokazuje że pana przemyślenia były błędne a obecnie podejmowane działania w sprawie wydzielenia pasa dla pieszych mocno spóźnione i nie wiadomo jak się zakończą(droga do granicy państwa).Czy kiedykolwiek słyszał pan o budowie kładek dla pieszych?

Dajcie mi 50% zysku i będę stał 24h/dobę i wypisywał mandaty. Trzeba doić ceprów, póki są wakacje.

złodzieje

Gdzie jest Policja???? dlaczego piesi nie są karni mandatami? Ustawione są znaki ZAKAZ RUCHU PIESZEGO !!!! A taki idiota jeden z drugim bezczelnie jezdnią zasuwa z małym dzieckiem za rękę i całą familią nic sobie z tych zakazów nie robiąc! Aby na tym łuku przejechał tir muszą zatrzymać się auta przed skałami,jak sobie Sokoliński wyobraża ruch tą drogą jak jeszcze zabierze 1.5 metra jezdni??????????
Tak to jest jak się remontuje w wysokim sezonie a od maja przez dwa miesiące nie robili nic!

Juz kiedys pisałem że piesi przed wyjściem z domu powinni przystępować do egzaminu z zasad ruchu drogowego - jak widać to ma sens

Przynajmniej sześć sztuk bydła jest innego zdania, i lubi pociskać kucym cwałem środkiem drogi, lol xD

– Aby było bezpiecznie, musielibyśmy pilnować tego przejścia praktycznie 24 godziny na dobę. To przecież niemożliwe – mówi burmisrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński. Aby było bezpiecznie najpierw trzeba było pomyśleć panie burmistrzu. Ale w pana przypadku to przecież niemożliwe prawda?

wakacje pełno ludzi a oni robią remont w centrum miasta głównego mostu żenada jak ten wasz cały burmistrz który nie umie gospodarować miastem.tylko idiota robi remont miasta kiedy jest pełno turystów.A w ogóle w szklrskiej jest coś normalnego

a kiedy robić remont ? może zimą malkontencie!!!! Lecz się!

Mosty można było remontować pomiędzy marcem a czerwcem/taki warunek przetargu/a nie w środku zdechłego sezonu.W zeszłym roku był remont targowiska ale to cały Sokoliński,w nosie ma zarobki mieszkańców.

Wykonawca tak samo ruszył z kopyta jak Zdrojowa Inwest ze swoją inwestycją a za wygrany przetarg prawie rok czasu ratalnie wpłacała należność gminie.

Miasta mają burmistrzów a my Bzdurmistrza.

ten burmistrz to dramat dla tego miasta.dziurawe chodniki,do zakrętu śmierci droga nie zrobiona, pajac chwali się że będzie inwestował w łąkę na Jakuszycach , sportowcy będą nocować w Czechach bo w tym mieście jest tylko jeden hotel spełniający standardy europejskie. i to jego pismo- biuletyn w którym skarży się ze jest zle bo wszyscy kradną, że mieszkańcy oszukują, dramat. obyśmy w następnej kadencji mieli więcej szczęścia do burmistrza z wizją i umiejącego pozyskiwać fundusze unijne.

Gdyby burmistrz Sokoliński miała honor, to zrezygnowałby ze stanowiska burmistrza Szklarskiej Poręby. Nikt nie spodziewał się, że to będzie aż tak kiepski burmistrz. Sam niestety na niego głosowałem i był, to mój duży błąd.

Burmistrza na taczke i do Kamiennej .........!!!!!!!!!!!!!! Tam powinna być sygnalizacja świetlna ruch wahadłowy jeden pas jezdni dla samochodów drugi dla pieszych... a TIRy do Lubawki

Przy ruchu wahadłowym przy obecnym natężeniu ruchu korek do Szklarskiej w godzinach szczytu zaczynałby się gdzieś w Szklarskiej Średniej. Mam tylko nadzieję że żaden podobnie myślący idiota nie znajdzie się w grupie osób które mogłyby taką decyzję wprowadzić w życie.

A śmiałem się kiedyś ze stwierdzenia, że im więcej wykrzykników w wypowiedzi, tym większe prawdopodobieństwo że piszący to głąb.

Ruch wahadłowy wręcz będzie konieczny jeżeli jakiś idiota przychyli się do idiotycznego pomysłu Sokolińskiego o wyłączeniu pasa jezdni dla ruchu pieszego.Nie ma takiej możliwości aby wówczas na tym odcinku minęły się nawet samochody osobowe nie mówiąc już o innych "kombinacjach".
Natomiast pojawienie się na tym odcinku nawet przy ruchu wahadłowym tira,autobusu lub jakiegoś innego pojazdu pow.12t
nadal będzie stanowić duże zagrożenie dla pieszych(samochody te na tym zakręcie zawsze przekraczają oś jezdni,o ile? to zależy od "fantazji" kierowcy.
Dumał,dumał i wydumał,jak to Sokoliński.Teraz czas na szukanie winnych,zapewne winnym będzie ten który pogoni bzdurmistrza z jego pomysłami.

Macie Burmistrz takiego jakie Miasto:):).Syf i Włocha.Zobaczcie Karpacz.Jesteście Wieśniakami i tyle:).

Osobiście obarczam wina Liczyrzepę spiskujacego z p.Sokolinskim ( kilka lat wcześniej , zawalili skalki Karczmarza ) jest to miejsce przeklęte i wymaga natychmiastowych egzorcyzmow . Zło tam siedzi .

Ponoć Sokoliński ma jakieś porozumienie z policją żeby nie karała turystów aby ich nie odstraszyć? I jest to bardzo prawdopodobne bo jak jest masa ludzi w Szklarskiej to Policji nie widać a jak turyści opuszczą miasteczko to radiowozy krążą niczym sępy po centrum wypatrując małolatów z piwem w krzakach.
Ciekawe czy GDDKiA wie o tym ze na ich drodze odstawia sie takie szopki z narażaniem życia pieszych i kierowców. Brawo dla Burmistrza za pomysłowość i i zdrowy rozsądek!

Policja policją, a co robi straż m(w)iejska?

Straz M(w)iejska zostala powolana do zbierania haraczy od biedakow sprzedajacych oscypki.Dzienna danina to 40 zl!!! Aby to szybciej szlo zakupiono im nowy samochodzik.

straż miejska w godzinach pracy robi sobie remont mieszkania. Wie bo widzę

Mam nadzieję że w następnych wyborach wybierzemy Wichniaka lub Kubielę.A co ?.Potem ponownie Sokoła a Szklarska będzie rosła w siłę....ich siłę a Naszą biedę.

Straż Miejska w Szklarskiej Porębie potrzebna jest jak dzi**e majtki , panowie nie mający za grosz kultury , pobierając opłaty przez okno z samochodu (zgroza). Ciężko jest ruszyć szanowne d**y i zrobić spacerek po mieście . A wystarczy zatrudnić człowieka na 1/2 etetu który by wyręczył ich z tak ciężkiej, mozolnej , i niebezpiecznej pracy..(tanie państwo)

a będzie jeszcze ciekawiej, gdy wybudują biedronkę czy stonkę, w każdym razie jakiś pawilon, na tyłach poczty i obok KSWiK- u. Teraz jest problem z wyjazdem z tej niby uliczki wychodzącej na łuk i skrzyżowanie, nawet latem a wpuszczą tam jeszcze kilkadziesiąt samochodów + dostawy( ciężarówki). Krytykowałam to na etapie podjętej decyzji ale kto by tam słuchał "starej baby". W tamtejszym urzędzie, ten co może zadecydować w danej sprawie, zawsze wie lepiej i zna się na wszystkim i niczego nie konsultują z nikim bo po co?

Pewne jak w banku - zbierają pieniądze na organizacje PŚ w 2014 roku.

[quote=przepisy sobie a życie sobie]Pewne jak w banku - zbierają pieniądze na organizacje PŚ w 2014 roku.[/quote]
Nie "zbierają" tylko "zabierają" a te pieniądze które zabierają są nasze więc to twoje zdanie powinno brzmieć: "Pewne jak w banku - zabierają nasze pieniądze na organizację PŚ w 2014 roku."

tam ma być podobno lidl,ciekawe czy krajówka wie,że wyjazd jest bezposrednio na ich "trójkę"?

Burmistrz Sokoliński powinien się przyznać jaką ma pensję. Jakie ma dodatki pieniężne i inne przywileje. Sokoliński dostaje bardzo duże pieniądze. A nie potrafi zarządzać miastem. Brożek często krytykował Sokolińskiego.

Te duże pieniadze traci w "Jazgocie" co noc,hahahahaha!!!

Ile ma?. A 14.000tyś to nie łaska?. Ponadto obskurna księgarnia w centrum Miasta,mieszkanko w blokach(wynajmowane na czarno). Bez opłaty miejscowej i podatku.No i zaniedbany dom.Oczywiście i profity ze spółki SPORT.Ale co tam szczegóły.Fajka na Burmistrza!!!!!

Ktoś wcześniej zapytał czy stwierdził że gdyby Sokoliński miał honor to by ustąpił.Otóż odpowiadam,honor to jest cecha ważna i nie wielu ją ma w Radzie.Zapewne Sokoliński jest ostatnią osobą która tą cechę posiada.Po drugie "krojąc"Nasze miasto na taką kasę jaką On bierze jak ma biedak podać się do dymisji?. Przecież sam wie że już nigdy nikt Go tam nie wybierze.A po trzecie to facet bez jaj.Dużo gada a nie wiele lub nic nie robi.Zobaczcie co do tej pory zrobił w swoim własnym gospodarstwie.Jakby nie Jego Matka to osiągną jedno wielkie zero.Więc jak ma zrobić coś dobrego dole Ciebie dla Miasta.To wyjątkowy nieudacznik.Odwołać Go!!!!.

To jest wstyd.Czy ktoś z Was zaprasza Gości do swojego domu jak ma bałagan?.Chyba nie!!.Więc jak można zapraszać Gości do Szklarskiej Poręby jak jest taki "syf",,remonty mostów,dziurawe chodniki,brak parkingów,ikoszy na śmieci,chaszcze na każdym kroku,piach na ulicach itd.Wymieniać można bez końca.Miłego pobytu.Idzcie ludzie w góry bo tam Burmistrz nie ma nic do tego więc jest o.k:).

Jaki tu u Was brud i beznadzieja.Jestem tu już trzeci raz ale i ostatni!!!!.Będę namawiał znajomych żeby omijanie dużym łukiem tą Wiochę.Drożyzna,brud nic się nie dzieje.Parkingów brak.Czy tu jest jakaś władza i wizja??.Już w Pichowicach jest lepiej i czyściej.Nie wspomnę o Karpaczu czy Swiradowie!!!.Jeżeli tego nie zmienicie to w nieodległej przyszłości czarno to widzę.

Przestań już biadolić turysto. Jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj tu więcej. Tutaj jest władza i ma wizję ale na razie pojechała na urlop. Jak wróci z wczasów to się weźmie za sprzątanie, zbuduje parkingi i zorganizuje imprezy aż ci oko zbieleje. Puki co parkować możesz za darmo koło księgarni.

Jak wróci to mam już w du.......waszą wioskę!!!.A on się się dalej wczasuje.Władza w takiej miejscowości jak Wasza to na wczasy jeździ wtedy kiedy my jesteśmy już po wczasach.Źyczę nadal dobrego samopoczucia:):).

...sęk w tym, że wy nigdy nie jesteście po wczasach. Do nas nawet w listopadzie potraficie przyjechać. A nasz burmistrz jest mądry i na wczasy w listopadzie nie pojedzie, bo niby gdzie - do Egiptu? Jak ci się u nas tak bardzo nie podoba i jest ci za drogo to idź do księgarni i kup sobie widokówkę od burmistrza. Będziesz mógł sobie góry pooglądać nie wychodząc z domu. Najlepiej kup sobie 4 we wszystkich porach roku, to będzie naprawdę coś, no i tanio cę wyjdzie.

A może byście,sobie przypomnieli,mistrzostwo Polski Zbigniewa Haducha ?

Nie znacie,no to jesteście żulami ze Szklarskiej,i tyle w temacie!!!!

Mówisz Żulami?.A ten Twój Zbyszek nie wygląda dzisiaj jak Żulami?.Więc przestań i pozostań w wspomnieniach(:(:.

Mam nadzieję że w najbliższych wyborach tego Lesera i kpiarza czyli Sokoła z fajką pogonimy razem z Jego ferajną (Radą)Leserów i darmozjadów.Przecież od 7lat Nasze Miasto tak upadło że za Kusztala już było lepiej.Won książki sprzedawać bo to chyba potrafi najlepiej.

Zobaczycie że Sokoliński ze swoją Świtą ponownie wystartuje w wyborach z hasłem, Dla Mista czy Ratować Miasto.Nie wiem przed kim( chyba że przed Nimi)chce ratować a hasło dla Miasta sądzę że innego Miast??.Nie dajmy się już nabrać tym Cyganą którzy Nas okradają i żyją sobie przez 4lata nic nie robiąc za Naszą kasę i ciężką pracę.Pogońmy ich raz na zawsze!!.

Co za fleje,co za pomysły w tym mieście???. Wystarczyło by najnormalniej w świecie utrzymywać Miasto w należytym porządku i wszystko.Ale jak ma się taki syf we własnym obejścia jak Sokoliński,Wichniak i Kubiela to jak i skąd ma się wiedzieć jak ma wyglądać porządek i ład.Panowie,panowie już Wam naprawdę dziękujemy.Czy Wy tego nie widzicie?.

Co za fleje,co za pomysły w tym mieście???. Wystarczyło by najnormalniej w świecie utrzymywać Miasto w należytym porządku i wszystko.Ale jak ma się taki syf we własnym obejścia jak Sokoliński,Wichniak i Kubiela to jak i skąd ma się wiedzieć jak ma wyglądać porządek i ład.Panowie,panowie już Wam naprawdę dziękujemy.Czy Wy tego nie widzicie?.

Co Oni zrobili z tego Waszego miasta?.Wieś(:(:(:.Brud,smród i ubóstwo.Ani kwiatów ani trawy ani ulic czy chodników.Zgrozo!!!.Przystanek autobusowy gorzej niż na najbiedniejszej wsi.Park pożal się Boże.Tego już w Polsce nie znajdziesz.Jak Wy mieszkańcy pozwoliliście na to jak Wy dopuściliście do tego??.Przecież demokracja demokracją ale wiecie kogo wybieracie?.Otwórzcie szeroko oczy i zobaczcie jak Was Władza oszukuje i okrada!!!.Ż Wasze pieniądze ciężko zarobione.

Na jednym ze spotkań Radnych(Sokolińskiego)słyszałem jak powiedział że jest jeszcze kasa do wyrównania z Pucharu Świata w biegach w Jakuszycach i to nie mała a po tym możemy powiedzieć że Nam przykro że się nie udało.Poprzedni Puchar jeszcze Sokoliński,Jaśkowiak i Wichniaka nie rozliczyli.Do sprawdzenia!!!.

W spółkę Sport zainwestowaliśmy do chwili obecnej około 5 milionów gminnych złotych. Te pieniądze nie zostały w żaden sposób rozliczone ale prawdę mówiąc takie rozliczenie zupełnie jest niepotrzebne. Dla wszystkich powinno być jasnym, że te 5 milionów które powinniśmy zobaczyć w postaci uporządkowanego i zadbanego miasta, nowych inwestycji i dobrego odśnieżania zimą zostało wydane w promocję. Burmistrz Grzegorz Sokoliński twierdzi że w promocję naszego miasta ale według mnie bardziej na promocję samego Grzegorza Sokolińskiego. Moim zdaniem to zmarnowane 5 milionów bo jego nie da się wypromować za żadne pieniądze.

Promocję Sokolińskiego?.Proszę Was!!!.Jak można promować nieudaczników,nieroba i Lesera!!.Przecież to nie wychowawcze,należy promować coś dobrego a nie szkodnika!!.Zapamiętaj duchu gór.Te nierozliczone środki w części są w kieszeni Sokoła,Jaśkowiaka i Wichniaka.

Czyli dorobiliśmy się własnego szklarskoporębskiego MISIA, tylko że on się teraz nazywa PŚ? Tak samo jak zatrudniony w urzędzie Wacław Jarząbek nazywa się... no jak? Jak się nazywa?Kto zgadnie? Pytam, bo ostatnio po decyzjach burmistrza Sokolińskiego tych Jarząbków jest tam coraz więcej.

Czyżby ten z Poznania co od lat znalazł sposób jak Naszą kasę sobie przywłaszczyć?.Bo jak narazie to tak jak on chciałby zarabiać nawet Prezydent RP.