To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niebawem remont tunelu

fot. YT Kubek Elektrowoz

W pierwszej połowie przyszłego roku rozpocząć się ma remont tunelu kolejowego między Trzcińskiem a Wojanowem na linii Jelenia Góra – Wrocław. Remont ma trwać do połowy 2023 r. i ma nie powodować większych zakłóceń w ruchu pociągów.

- Ogłoszenie i rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na rewitalizację tunelu w rejonie Trzcińska, na szlaku Janowice Wielkie – Wojanów, planowane jest w I połowie 2021 r. Roboty budowlane. planowane są etapami od wiosny 2021 do połowy 2023 r. Tunel zyska wzmocnioną konstrukcję oraz będzie odnowiony. Głównym efekt prac ma być zwiększenie skrajni, czyli „poszerzenie” tunelu. Pozwoli to na równoczesny przejazd pociągów po obu torach. Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo, w tunelu nie mogą się mijać pociągi. Obowiązuje również zwolnienie jazdy – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W czasie prac w tunelu – w zależności od poszczególnych etapów robót – przewiduje się wprowadzenie ograniczeń prędkości pociągów. W pewnych fazach prac konieczne będzie wprowadzenie ruchu trakcją spalinową. Priorytetem będzie utrzymanie jak najlepszych przejazdów-podróży na linii z Wrocławia do Jeleniej Góry.

Komentarze (57)

najpierw niech naprawiom linie dolwufka - tylko tam są gwarantowane potoki pasażerskie. ps. niech ktos napisze na forum infokolej, że już bende grzeczny

Już przylazłeś świrze z Wsiocławia. Już teraz śmiегdzi kupą z twoich gaci, wsiocławski smгоdzie. Musieli cię nieźle gwаłcić koledzy w podstawówce, że taki pomylony jesteś. Trzymaj się lepiej jak najdalej od gór przуgłuрie o inteligencji krawężnika, bo sobie znowu krzywdę zrobisz.

Niestety, Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?

[quote=mikolwuwecki]najpierw niech naprawiom linie dolwufka - tylko tam są gwarantowane potoki pasażerskie. ps. niech ktos napisze na forum infokolej, że już bende grzeczny[/quote]
Po cym chcesz wysłać pociongi dolwufka jak miejscowi rozkradli tory

Wrocławianie to narod pieniaczy i nieudacznikow juz dawno nie bylo wojny swiatowej,zawsze to jakas selekcja i spokoj na kilka lat!!!!

Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Mirska, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.

Wystarczą pociągi do Wałbrzycha Centralnego. Dalej do Wsiocławia i tak nikt nie jeździ pociągami. Wsiocławskiej h o ł o t y i tak nie stać na bilety kolejowe, zresztą im mniej tego b y d ł a jeździ w góry tym lepiej.

UWAGA! We Wrocławiu tamtejsza biedota żeby zdobyć pieniądze na świąteczne prezenty kradnie elementy sieci trakcyjnej: gazetawroclawska.pl/prezenty-na-swieta-zeby-je-zdobyc-zlodziej-kradl-kable-trakcji-tramwajowej/ar/c1-15357073 . Pilnujcie teraz w Święta, żeby ta zabużańska ho.łota nie dotarła i do nas. Bo pociągi nawet nie ruszą.

Najkrótszy objazd tunelu w Trzcińsku do Wrocławia prowadzi linią kolejową przez Lwówek i Legnicę. D u r n e władze województwa wolały zaorać linię przez Lwówek, bo z perspektywy Wrocławia jest ona mało ważna i niepotrzebna. Sytuacja szybko się zemściła za takie myślenie, pośmiejemy się teraz jak będą jęczeć że nie mogą dojechać w góry z powodu remontu tunelu. O jeleniogórzan jadących do Wrocka się nie martwię - odżyje nasz PKS "Tour", który uruchomi kursy tak jak było jeszcze 10 lat temu gdy pociągiem jechało się 3,5 godziny i co pół godziny śmigał autobus do Wrocka. Bardzo dobrze tak g a m o n i o m z Wrocławia, tunel będą pokonywać pieszo bo nawet nie ma za bardzo jak objechać tego odcinka.

Wrocław to takie pół niemiecki pół żydowskie miasto jednym słowem syf kila i mogiła,jestem mieszkańcem tego miasta ale wstyd się do tego przyznać gdzie bym ja nie był i by ktoś zapytał ale niebawem wyprowadzka więc się bardzo z tego cieszę,nie będzie musiał ściemniać ze mam rządzącego pedzia.

Nie jestem ani z Wrocławia ani ze Świdnicy. Ale na zmianę mieszkam w obu miastach. Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Br ud, sm ród, pro stactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to hoł ota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

Wystarczą pociągi do Wałbrzycha Centralnego. Dalej do Wsiocławia i tak nikt nie jeździ pociągami. Wsiocławskiej h o ł o t y nie stać na bilety kolejowe, zresztą im mniej tego b y d ł a jeździ w góry tym lepiej.

Linię do Lwówka też zniszczyły władze województwa i Kolei Dolnośląskich (gdy Rachwalski był prezesem), które nie remontując jej doprowadziły ją do ruiny. Jeszcze 2 lata temu do Lwówka jeździły pociągi. Obecnie koszt remontu tej linii to jakieś 40-50 milionów, za kilka lat jak infrastruktura popadnie w ruinę będzie to 100 albo 200 milionów. Władze województwa pieniądze mają, bo właśnie olbrzymia kasa (blisko pół miliarda zł) idzie na zupełnie niepotrzebną linię do Sobótki przez same wioski, gdzie pociągów nie widziano od 30 lat. Za 10-krotnie mniejszą kwotę można by wyremontować wspomnianą linię do Lwówka uważaną zgodnie przez miłośników kolei za najpiękniejsza w Polsce. Tymczasem marszałek myśli pewnie czekać kolejne 30 lat aż i tu koszt remontu będzie wynosił nie 40 tylko 400 milionów. To się nadaje do prokuratury z paragrafu celowe niszczenie mienia publicznego.

Koleje Dolnośląskie to największe g ó w n o na dolnośląskich torach. B r u d, s m r ó d, wszystko zarz ygane knyszą przez wieśniaków z Wsiocławia. Na dodatek likwidują linie kolejowe (np. niedawno zaorali linię do Lwówka). Ta spółka powinna zostać ZLIKWIDOWANA!

Proszę popatrzeć skąd te pociągi jadą. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by sr ali albo sz czali. Najgorsze śmi erdzele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gó wnem, cu chną knyszą i innymi zabużańskimi "zapa****i". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak by dło, to i traktuje się ich jak by dło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.

Dokładnie. Wsioki z Wrocławia jak przyjeżdżają do Jeleniej Góry to wszędzie s y f zostawiają.W restauracjach,w parkach i wszędzie gdzie się nie pojawią.Co to za b y d ł o,kto je spłodził?

Urząd Marszałkowski tak dba o tę linię kolejową jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaorał, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 3 w Szklarskiej Porębie brandzlowali się przez 5 lat. W Jakuszycach, po modernizacji linii za miliony będącej teraz pod opieką DSDiK (Dolnośląska Służba Dróg i Kolei), przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w Jakuszycach, Hucie czy na Górnej, urżnięto przejazd pociągów na Polanie Jakuszyckiej podczas Biegu Piastów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.

Kurde trzeba natychmiast otworzyć i remontować linię do Lwówka - inaczej troll nas zamorduje ...

I znowu nadaje ten sam k****n z Kolei Dolnośląskich, któremu kiedyś pasażerowie wsadzili w Lwówku rurę w odbyt za ****stwo w pociągu. Tak ci się to spodobało, że pokochałeś Lwówek i teraz ciągle prosisz się na internetowych forach o jeszcze.

Czy Moderator portalu zrobi coś z tymi komentarzami, które wstawia jakiś chory człowiek pod każdym artykułem nt. kolei?

Przykre jest to, że nawet nie można normalnie skomentować artykułu. Zaraz będzie przypięta łatka "tego złego" i hejt. Tym człowiekiem z Wrocławia powinny zainteresować się służby, bo może stwarzać zagrożenie. Oby jego niestabilność kończyła się tylko na wylewaniu jadu w internecie. Gorzej jak zacznie "działać" na ulicy.

Troll wsiocławski ma znaczny stopień niepełnosprawności (orzeczenie od psychiatry), więc na co jeszcze służby. Już wystarczająco go życie skrzywdziło, a jeszcze mu linię do wsiobudki miejscowi zdemolowali.

Te komentarze wstawia chory na głowę troll wsiocławski. Trzeba być dla niego wyrozumiałym, my mamy pociągi, on ma swoje komentarzyki, każdy ma coś.

Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.

Jedyna opcja dla bezemisyjnej turystyki to kolej.
pozdawiam.

Zgoda, ale tego nie są w stanie zrozumieć głąby z Kolei Dolnośląskich i urzędu marszałkowskiego. Spadł śnieg w górach, zaczęły się ferie zimowe, a do Jakuszyc nadal nie ma jak dojechać pociągiem. Te barany z Wrocławia pewnie nawet nie zauważyły, że w górach jest śnieg.

Rodaki to wy przecież wszyscy dolnoślązaki czy z Wrocka czy z Jelonki, jak prezes bedzie chciał to nawet podpiszę taką ustawę
Pozdrawiam Wasz Maliniak z Agą

No, tych z Wsiocławia to trudno nazwać dolnoślązakami. To ho.łota z zabużańskich wsi.

Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.

Czy Moderator portalu zrobi coś z tymi komentarzami, które wstawia jakiś chory człowiek pod każdym artykułem nt. kolei?

Przykre jest to, że nawet nie można normalnie skomentować artykułu. Zaraz będzie przypięta łatka "tego złego" i hejt. Tym człowiekiem powinny zainteresować się służby, bo może stwarzać zagrożenie. Oby jego niestabilność kończyła się tylko na wylewaniu jadu w internecie. Gorzej jak zacznie "działać" na ulicy.

Nie reagujcie na komentarze, które pisze ten sam chory psychicznie, człowiek z Wrocławia.

Osoba ta pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi.

Cholera jasna! Już nie mogę patrzeć na te ścierwojady z Wrocławia które publikują komentarze niemające nic wspólnego z artykułem.

Gdzie jest moderator?

Te komentarze wstawia chory na głowę troll lwówecki. Trzeba być dla niego wyrozumiałym, my mamy pociągi, on ma swoje komentarzyki, każdy ma coś.

I znowu nadaje ten sam k****n z Kolei Dolnośląskich, któremu kiedyś pasażerowie wsadzili w Lwówku rurę w odbyt za ****stwo w pociągu. Tak ci się to spodobało, że pokochałeś Lwówek i teraz ciągle prosisz się na internetowych forach o jeszcze.

Troll lwówecki ma znaczny stopień niepełnosprawności (orzeczenie od psychiatry), więc na co jeszcze służby. Już wystarczająco go życie skrzywdziło, a jeszcze mu pociongi do lfufka zabrali.

Ciebie to gwałcono w szkole i teraz na forach odreagowujesz traumę, śmieciu z Wsiocławia. Ale czemu się dziwić? Widać, że jesteś zwykłą сіotą. Twoja matka puszczała się na lewo i prawo i spłodziła cię przez pomyłkę. Takich jak ty powinno się gazować, łącznie z twoją debilną matką, niedorozwiniętym ojcem i całą popapraną rodzinką.

To kiedy w końcu pociągniecie do odpowiedzialności karnej tego obłąkańca z Wrocławia co wypisuje hejty o Lwówku pod każdym artykułem o kolei. Ten człowiek być może jest psychicznie chory i może trzeba mu pomóc.

Czy serio nie można zbanować po IP tych wieśniaków z Wrocławia z odchodami zamiast mozgu? To jest rynsztok

Jakby ktoś chciał wiedzieć kto pod wszystkimi artykułami o kolei ciągle robi szambo, to przeklejam z innego portalu czarną listę tych wandali:

"CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI !!!

Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie.

Paweł Kukurowski alias "Leuthen"
Bezrobotny historyk z Wrocławia, naczelny troll stale hejtujący Lwówek na wszystkich portalach, który nienawidzi za to, że są tam historycy, którzy publikują więcej książek od niego i których uważa za konkurencję. Podszywa się pod różne znane osoby (np. byłego sołtysa Marczowa) i nagminnie zniesławia regionalnego historyka Szymona Wrzesińskiego. Troll wreszcie został zidentyfikowany z imienia i nazwiska na stronie Polskiego Radia Wrocław: http

Piotr Rachwalski
Sfrustrowany mikol z Wągrowca, który publikuje na Facebooku wpisy ośmieszające kolej do Lwówka Śląskiego i miasto. Wcześniej jako prezes Kolei Dolnośląskich zlikwidował wszystkie pociągi do Lwówka i wygasił frekwencję na tej linii. Zamiast pracować dzień w dzień spamuje internet g****mi wpisami o tematyce kolejowej, przez co najpiew wyleciał ze stołka prezesa Kolei Dolnośląskich, a teraz wywalono go z kolejnej posadki - dyrektora Parku Wodnego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu.

Kamil Styrna
Krzysztof Czarnecki
Maciej Miłosz
Wiktor Lis
Piotr Kowalski
Pięć trolli ze Świdnicy obrażających mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujących pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont.

Radosław Miśta
Grzegorz Jóźwicki
Adolf Warski
Rafał Skrzatek
Marek Świtalski
Jakub Adamczyk
Dariusz Wojciechowski
Tomasz Warszawski
Adam Mikołaj Maćkowiak
Bartosz Jewsiewicki
Damian Chrustowski
Maciej Gorzechowski
Robert Mitura
Jacek Kaźmierczak
Jacek Wielgus
Emil Sawicki
Tomek Janiszewski
Jarosław Lizak
Kamil Oroń
Andrzej Sosna
Kamil Cywicki
Michał Dadełło
Marek Robert Hejduk
Alojzy Krzywonos
Marek Kramarz
Dominik Sieradz
Mieczysław Dziki
Nikodem Mrówczyński
Mateusz Lalka
Henryk Grabiarz
Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.

Grzegorz Oleś "Światowid"
Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras.

Jakub Madrjas
Michał Szymajda
Kamila Bielawska
Redaktorzy i moderatorka "Rynku Kolejowego" (zwanego w środowisku kolejowym nie bez powodu "Rynsztokiem Kolejowym"), którzy wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje aby były zgodne z ich poglądami, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych, rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku itd. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach.

Marcin Medyk
Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby, spamuje portale hejtem i wyzwiskami oraz publicznie zniesławia byłego sołtysa Marczowa.

Artur Kotlarek
Mikol ze Świeradowa (piszący też pod nickiem "kociol2009", "kaja805" i innymi), który uważa swoją linię do Świeradowa za pępek świata, w związku z czym hejtuje reaktywacje innych okolicznych linii, spamuje lokalne fora z wielu nicków i zmienia oceny przy komentarzach za pomocą skryptów.

Michał Nadolski
Agnieszka Szymkiewicz
Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24.pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej.

Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku.

Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana.

Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane.

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Przed Mikolami (KODLKPM"

O, dzięki! No to teraz wiadomo czyja to robota. Chuligani myśleli że są anonimowi i się przeliczyli.

Ciekawe, ciekawe. Chętnie pomógłbym w akcji informacyjnej piętnującej na KAŻDEJ płaszczyźnie te osobniki mające problemy psychiczne, ale coś dla uwiarygodnienia tej informacji? Skąd mam wiedzieć że to nie kolejny hejt kolejnego człowieka z problemami?

Mogę potwierdzić, że to wszystko prawda. Na szczęście trollem z Wrocławia już zajęły się organy ścigania. Sprawę opisano w artykule "Jak promuje się Lwówek Śląski" na stronie Lwowecki.info ( lwowecki.info/jak-promuje-sie-lwowek-slaski ). Tam zostały też przedstawione konkretne dowody (numery IP jakimi się posługuje, screeny itd.). Dni wrocławskiego trolla, hejtera i pomawiacza są już policzone, tylko on jeszcze o tym nie wie.

Dziękuję za potwierdzenie informacji, o które prosiłem. Dowody faktycznie są przytłaczające. Mogę zrobić tylko tyle, że też będę rozpowszechniał tę listę gdzie się tylko da. I zachęcał do tego innych. Niech chuligai i wandale wiedzą, że nie są bezkarni.

Podszywasz się? Jesteś upośledzony??

To ty się pode mnie podszywasz, debіlu z Wsiocławia. Teraz już nie dziwię się, że wpisano cię na czarną listę.

A co tam kaleko w Wojcieszycach słychać?

W Sobótce cwеlu ktoś kiedyś chciał kiedyś wprowadzić woła do pociągu bo dojeżdżał nim do stacji.

Trochę przerąbane tak siedzieć całe święta w domu nie mogąc wyjść i trollować gdy pociągi za oknem cały czas jeżdżą. Ciężkie masz życie. Zasypiasz dopiero nad ranem........

Upośledzony ścierwojadzie z wsiocławskiego zadupia, nie strasz bo się zesrasz! Spytaj starą ilu żuli się w nią zlało, że takiego pomyleńca poroniła. Gdyby mogła cofnąć czas wieszakiem by się wyskrobała!