Nasze dziewczyny w finale mistrzostw Polski!

Reprezentantki Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki UE w Jeleniej Górze bardzo dobrze zaprezentowały się w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet.

Zawody odbyły się w dniach 24-27 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W zawodach uczestniczyło 14 uczelni z następujących województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Drużynę jeleniogórskiego wydziału UE reprezentowały: Joanna Pawlukiewicz, Natalia Fojna, Monika Paradowska, Agata Kijowska, Paulina Olszak, Magdalena Patera i Ewelina Sobczak.

W pierwszej fazie nasze koszykarki pokonały drużyny z: Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej oraz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nysy, a tym samym zapewniły sobie awans do grupy finałowej.

W fazie finałowej wygrały z drużynami z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz z Uniwersytetu Wrocławskiego, co dało im możliwość wejścia do finału i gry o pierwsze miejsce.

W finale nasze zawodniczki zostały pokonane przez drużynę z Akademii Wychowania Fizycznego z Katowic. Drugie miejsce dało im i tak awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Poznaniu.

Trenerem jeleniogórskiej drużyny jest Andrzej Dwilewicz, drużynę wspiera także Mariusz Kotarba, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.