To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Napadli i pobili w biały dzień

Napadli i pobili w biały dzień

Dwóch młodych chuliganów zaatakowało przypadkowego mężczyznę. - Zaczepili mnie, w pewnym momencie jeden mnie uderzył – mówi poszkodowany, który jest osobą niepełnosprawną. Było to wczoraj w biały dzień.

- Przechodziłem ulicą Wyczółkowskiego, szedłem w stronę Małej Poczty. W pewnym momencie podeszło do mnie dwóch młodych mężczyzn – opowiada Roman Geftasewicz. - Jeden zaczepił mnie, chciał pieniądze. Powiedziałem, że nie mam i że nic od niego nie chcę. Poszedłem dalej. W pewnym momencie jeden dogonił mnie i uderzył. To był moment jak leżałem na chodniku.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że Roman Geftasewicz jest osobą niepełnosprawną. Cierpi na stwardnienie rozsiane, choroba przenosi się na aparat ruchowy. Pisaliśmy o nim jakieś dwa miesiące temu. Młody mężczyzna ma problemy z poruszaniem się, nie może przebywać na słońcu, nie może się przemęczać. Choroba przyszła nagle, jeszcze kilka lat temu był zdrowy jak ryba. Jego życie zmieniło się w koszmar.

Kiedy idzie ulicą może się wydawać, że jest pijany. - Dwa tygodnie temu z supermarketu wyprosiła mnie pani z ochrony. Powiedziała, że mnie nie obsłużą, bo jestem pijany – mówi z żalem mężczyzna. - Teraz to zdarzenie z chuliganami. Ja już nie wiem, jak mam chodzić po ulicach, wszystkim przeszkadzam.

- Sporządziliśmy rysopis i wytypowaliśmy wstępnie sprawców. Prowadzimy czynności zmierzające do zatrzymania ich – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Roman Gestafewicz pamięta tylko, że sprawcy byli młodzi, wiek ok. 20 lat. Jeden z nich był krępej budowy ciała, był łysy, tzw. kark.

E. Bagrowska uważa, że zatrzymanie sprawców to kwestia czasu.

Przeczytaj także: Myślą, że się naćpałem

Komentarze (8)

Gówniarze czuja sie bezkarni policja powinna coś tym zrobić!Wiecej dozoru policyjnego i kar dla przestępców!

współczuję, że żyjesz w tym chorym kraju! Trzymaj się! Nie przejmuj się tałatajstwem!

a my dalej wychowujmy bezstresowo rodzic nie moze sczceniaka uderzyc bo mu sie tylna czesc ciala uszkodzi

"Sędzia rozpatrujący wniosek policji o umieszczenie w schronisku dla nieletnich dwóch nastolatków, którzy w wyjątkowo brutalny sposób skopali Bogu ducha winnego chłopaka, miał mieć pretensje do policjantów, że "niepotrzebnie ich zatrzymywaliście, bo narażało to ich na stres". Pobłażliwość sądu jest tym bardziej bulwersująca, że przeciwko nastoletnim bandytom toczą się już inne postępowania o pobicia, rozboje i zniszczenie mienia.."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandaliczna-decyzja-sadu-bandyci-na-woln...

A teraz przećpane łyse małpy mają używanie bo rząd dał bardziej liberalne prawo wobec małych ilości narkotyków na własny użytek.

Tak, tak...na pewno wszyscy to widzieli i nikt nie zareagował..LUDZIE!!!! gdzie wasze sumienia :( Szkoda,że mnie tam akurat nie było...Nauczmy się reagować na krzywdzenie bezbronnych, a nie mówmy o PRAWIE...którego tak na prawdę w Polsce nie ma. A ty łysy bandyto, co lubisz krzywdzić chorych i słabszych, czekaj na swój dzień spotkania z prawdą .

Znam tego chłopaka z widzenia i z robienia czasem zakupów ,myśle ze widac ze jest chory i Tą Pania z supermarketu powinni ukarac za takie zachowanie jezeli nie odróznia ludzi chorych od ludzi pod wpływem alkoholu!!! Trzymaj sie Romek,przykro mi jest za tych ludzi.