Nadzieja z Vancouver 32. w Pucharze Świata

W Chanty-Mansijsku (Rosja) rozegrano dziś ostatnie w tym sezonie zawody zaliczane do biathlonowego Pucharu Świata. Bieg na 12,5 km ze startu wspólnego zakończył indywidualną rywalizację kobiet. Tryumfatorką tegorocznej klasyfikacji generalnej została Niemka, Magdalena Neuner. Najlepsza z Polek, zawodniczka MKS Karkonosze
Sporty Zimowe, Agnieszka Cyl zakończyła sezon na 32. pozycji.

Niestety, w ostatnich zawodach tego sezonu nie wystartowały Polki. Warto jednak zaznaczyć, że sześć naszych reprezentantek punktowało w tegorocznym Pucharze. Najwięcej – 287 punktów - zgromadziła zawodniczka MKS Karkonosze Sporty Zimowe ??? Agnieszka Cyl i ostatecznie uplasował się na 32. pozycji.

W ramach tegorocznego Pucharu rozegrano 25 zawodów. Pierwsze z nich odbyły się w grudniu, w szwedzkim Osterstund – „Krótko podsumowując mogę tylko powiedzieć, że jeszcze mnóstwo pracy przede mną. Oczywiście trzeba przemyśleć błędy i popracować nad nimi, żeby więcej takich nie popełnić, tym bardziej, że wiem, że stać mnie na więcej - przede wszystkim strzelecko – oceniała wtedy Agnieszka.

W kolejnych zawodach, w austriackim Hochfilzen, w sprincie spisała się najlepiej z Polek i zdobyła swój pierwszy punkt zaliczany do klasyfikacji generalnej. Nowy Rok, Agnieszka, przywitała z lekkim przeziębieniem. Jej start w Oberhofie stał pod znakiem zapytania. Zawodniczka zwalczyła jednak dolegliwości i po raz pierwszy w swej karierze wzięła udział w biegu masowym.

W kolejnych zawodach, tym razem w Antholtz, we Włoszech, reprezentantka MKS Karkonosze Sporty Zimowe uzyskała swój najlepszy rezultat w Pucharze. W sprincie ani razu nie pomyliła się na strzelnicy, plasując się ostatecznie na 12. pozycji. W biegu na dochodzenie była natomiast - 16. Puchar we Włoszech był jej ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami w Vancouver. Największym sukcesem Agnieszki podczas Olimpiady było 7 miejsce wywalczone w biegu indywidualnym - Najlepszy życiowy rezultat właśnie tu na Igrzyskach Olimpijskich. Jestem szczęśliwa, naprawdę szczęśliwa, nie spodziewałam się takiego miejsca – mówiła Biathlonista.

Wyniku z Vancouver nie udało się jednak powtórzyć już Agnieszce w żadnym z trzech zawodów kończących tegoroczny Puchar. Ostatni raz, reprezentantka MKS Karkonosze, startowała Chanty-Mansijsku w sprincie na 7,5 km, gdzie zajęła odległą, 38. lokatę. Sezon 2009/2010 Agnieszka Cyl, z dorobkiem 287 punktów, zakończyła na 32. pozycji.
Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobyła Magdalena Neuner z Niemiec (933pkt), wyprzedzając swoją rodaczkę - Simone Hauswald (854pkt) oraz Helenę Jonsson ze Szwecji (813pkt). Na 37 pozycji tegoroczny Puchar zakończyła Weronika Nowakowska (189pkt). Krystyna Pałka (122 pkt) była 45, Magdalena Gwizdoń (94pkt) - 51, Paulina Bobak (11pkt) - 90., a 98. miejsce zdobyła druga z zawodniczek MKS Karkonosze - Magdalena Nykiel (4pkt).