To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na nic apele.. Jaka kara dla takich kierowców?

fot.: News4Media

Dwóch nietrzeźwych kierujących w tym samym czasie zatrzymali policjanci. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu lwóweckiego zatrzymani w miniony piątek przez lwóweckich i gryfowskich policjantów.

Jak podaje serwis Lwówek na sygnale, około godziny 16:30 na Al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim w ręce mundurowych wpadł kierujący citroenem 47-latek. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 1 promil alkoholu. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dosłownie w tym samym czasie policjanci z gryfowskiego komisariatu na ul. Lwóweckiej zatrzymali do kontroli 31- letniego kierującego audi. Mężczyzna prowadził mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości kierującego. Badanie narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu oraz środki odurzające upośledzają zmysły i wpływają na styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego reagujmy widząc niepokojące sytuacje na drodze. Wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować nietrzeźwego kierowcę z ruchu i zapobiec tragedii.

Komentarze (6)

DLW-bez komentarza

DLW-bez komentarza

Bezwzględnie karać więzieniem z intensywną terapią antyalkoholową!

Tylko konfiskata samochodu. I nie ważne, czy auto jest pijanego kierowcy, żony, kolegi czy z wypożyczalni. Ale żeby uchwalić taki przepis to trzeba mieć jajca, a nie myśleć co powiedzą wyborcy spod szyldu pińcet plus.

Nowa edycja DLW,nie wzięła się przypadkiem.Dolnośka Liga Wraków.

powodzenia.

Pozdro.