To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Motocykliści opanują Lwówek

Motocykliści opanują Lwówek

W tradycyjnym już terminie – tydzień po Lecie Agatowym, czyli w dniach 22-24 lipca - Lwówek Śląski zdominują motocykliści. Przez te trzy dni trwać będzie III Lwówecki Zlot Motocyklowy organizowany przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP oraz Stowarzyszenie Motocyklistów „Leopolis Bikers”.

Już w poprzednich latach na zlocie meldowały się setki motocyklistów i tysiące okolicznych mieszkańców, uczestniczących w imprezach. Co więc się będzie działo w tym roku, skoro program III Zlotu zapowiada się wręcz fantastycznie?

Atrakcji nie zabraknie, i to takich z najwyższej półki. Pierwszy dzień zlotu zapewne zdominuje Urszula, której koncerty od lat są niezapomniane. Wystąpi w piątek o godz. 20:00, a poprzedzi ją zespół Mike i Epicentrum.
Jednak najwięcej będzie się działo w sobotę 23 lipca. Tego dnia w stuncie motocyklowym (czyli ewolucjach) zaprezentuje się mistrz świata w tej dziedzinie Rafał Pasierbek. Przewidywane są dwa pokazy mistrzowskiej jazdy kaskaderskiej: otwarty dla każdego na parkingu przy „Polo” (o godz. 15:00) oraz dla zlotowiczów i posiadaczy karnetów na placu przy „Caritasie” (godz. 16:00). Po pokazach spotkanie z fanami.
Tego samego dnia także wystąpi czeski zespół Orchidea (godz. 19:00), o godz. 21:00 gwiazda wieczoru zespół Garach, a o godz. 23:)0 wielki finał w wykonaniu Teatru Ognia „Inferis”.
Na zakończenie, w niedzielę 24 lipca o godz. 11:30 msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a po niej wielka parada motocykli (godz. 12:45).
To oczywiście tylko najbardziej spektakularne wydarzenia zlotu, na którym gośćmi mają być Andrzej Gołota oraz Marcin Najman. Koncertów, konkursów, licytacji, pokazów, będzie znacznie więcej. W miasteczku motocyklowym będzie można zjeść, wypić, bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić cały dzień. Do udziału w piątkowych koncertach uprawniać będzie bilet w cenie 30 zł, a w sobotnich w cenie 20 zł.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem lwóweckich zlotów jest ksiądz Rajmund Górski, który nie ukrywa satysfakcji, że impreza tak dynamicznie się rozwija. Już przed rokiem na lwóweckim zlocie było ponad 500 motocykli. Wszystko wskazuje, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

 

 

Komentarze (3)

Będzie czym pooddychać...uwielbiam spaliny i ryki dobywające się z tych maszyn....... Alleluja!

wegrzyn to ruski agent.

Pokaz był super.Mam pytanie jak można i gdzie dodać zdjęcia z pokazu?