To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mityng la z mistrzostwami DŚ

Mityng la z mistrzostwami DŚ

Reprezentanci czterech klubów lekkoatletycznych z regionu jeleniogórskiego wygrali kilkanaście konkurencji podczas mityngu w Oleśnicy. Zawody, które były mistrzostwami Dolnego Śląska młodzików zorganizowano w ramach oficjalnego otwarcia po przebudowie imponującego stadionu lekkoatletycznego (koszt 7 mln złotych). Najczęściej na najwyższym stopniu podium oklaskiwano wychowanków MKS-u Bolesłavii Bolesławiec (na zdjęciu z okazji jubileuszu klubu).

Pchnięcie kulą mężczyzn wynikiem 14,52 metrów i rzut dyskiem (53,38 m) wygrał Gracjan Kozak, rzut oszczepem Eryk Stec (49<67 m.). W skoku w dal zwyciężył Rafał Mazur (5,67 m), w rzucie oszczepem kobiet Weronika Godek (32,95 m.). Bieg na 110 m ppł. Najszybciej – 16,09 sek., ukończył Grzegorz Miłota (MKS Osa Zgorzelec). Jego klubowa koleżanka Synthia Smolska wygrała rzut dyskiem (32,41 m). W biegu na 2000 m dominował Filip Ruszkiewicz z GKS-u Olszy Olszyna – 6:09,05 min. Konkurs rzutu młotem zakończył się sukcesem Piotra Suszkiewicza z GSZS Nowogrodziec (48,01 m).

Na stadionie w Oleśnicy przeprowadzono też bieg na 300 m z udziałem „lisowczyków”, czyli 400-metrowców do brazylijskiego Rio trenowanych przez Józefa Lisowskiego. Nie zabrakło płotkarki z olimpijską nominacją Joanny Linkiewicz (AZS AWF Wrocław).