To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzyni świata dziękuje kibicom

Mistrzyni świata dziękuje kibicom

Po wspaniałym sukcesie w kanadyjskim Mont Sainte Anne w tęczowej koszulce najlepszej zawodniczki świata w kolarstwie górskim i ze złotym medalem na szyi jeleniogórzanka Maja Włoszczowska spotkała się z fanami sportów rowerowych. Odśpiewali jej gromkie „Sto lat”. Na placu Ratuszowym najbardziej utytułowana sportsmenka w historii miasta podziękowała za doping i gratulacje. Wraz z mamą Ewą podzieliła wśród kibiców wielki tort w kształcie i w kolorze koszulki MŚ i z napisem „Dziękujemy” ufundowany przez cukiernię Bristolka.

Pomimo przedpołudniowej pory dnia na spotkanie z Majką Włoszczowską przed magistratem przybyło wielu jej miłośników i sympatyków oraz znajomych, m. in. z Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego i z liceum w „Żeromie”. „Pszczółka” chętnie pozowała do setek pamiątkowych wspólnych zdjęć. Stale uśmiechnięta znalazła chwilę czasu dla każdego na krótką rozmowę.

Wcześniej Maja, której wizerunek dobrze służy Jeleniej Górze w kampanii promocyjnej, w ratuszu wzięła udział w konferencji prasowej odpowiadając na pytania dziennikarzy z prasy, radia i telewizji oraz internetowych. Wiceprezydent i komentator TVP Sport („robił” w telewizji cztery duże imprezy rowerowe), Miłosz Sajnog wręczył mistrzyni okolicznościowy czek na 10 tysięcy złotych, a piękny bukiet kwiatów - wiceprezydent Jerzy Lenard.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ