To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Miasto chce kupić Białego Orlika

Miasto chce kupić Białego Orlika

W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się, czy Jelenia Góra będzie miała Białego Orlika. Lodowisko miałoby zostać rozłożone na istniejącym obiekcie przy tzw. Budowlance.

- Zadanie zostało już wprowadzone do budżetu na ostatniej sesji rady miejskiej. Zarezerwowaliśmy na nie 400 tys. złotych – przypomina Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak mówi, lada dzień miasto będzie wiedziało, ile dokładnie takie lodowisko będzie kosztowało.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie Biały Orlik miałby stanąć. - Warunek jest taki, że ma on funkcjonować przy lub na istniejącym Orliku – mówi M. Sajnog. - Do wyboru mamy więc dwie lokalizację. Sądzę, że większym zainteresowaniem cieszyłoby się lodowisko przy szkoły przy al. Jana Pawła II.

Gdzie w tym roku stanie lodowisko MOS-u? - To będzie zależało od tego, gdzie umieścimy Białego Orlika. Jeśli będzie on przy „Budowlance”, to pomyślimy o lokalizacji w Cieplicach – mówi M. Sajnog. - Tam lodowisko już stało i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że Park Zdrojowy jest wyłączony z użytkowania. Być może umieścimy go przy hali przy ul. Złotniczej. Najpierw jednak musimy rozstrzygnąć, co z Białym Orlikiem.

Zdjęcie: Orlik przy "Budowlance" zimą.

Komentarze (7)

niech pan zapyta specjalistów z PEC-u jak biegna rury ciepłownicze na terenie budowlanki, przechodząc wiaduktem widać po opadach śniegu, że boiska mają podgrzewaną płyte.

Nieczyne od trzech lat Kolegium Karkonoskiego na ul Zamojskiego

może pomyślieć jeszcze o czarnym parkingu bo jak sie zjadą na mecz to tam przejść mie możana, a do tego jeszcze te ,lodowisko,,

Co wy z tym lodowiskiem, przecież Miłosz się przejęzyczył, chodziło o lotnisko, które MO obiecał w poprzedniej kampanii!

Tamtędy się nie chodzi.

Kiedy w końcu otwarcie lodowiska w Jeleniej. Wszędzie już są otwarte a u nas jak zwykle na samym końcu. ŚMIECHU WARTE!!!!!!

Lodowisko juz dziala od wtorku 18,12,12r.
Na 13 i w cieplicach jeszcze sa w polu choc w cieplicach jest rozłożone.