Medal MP w kajakowej piłce

Osiem klubowych drużyn chłopców i czternaście dziewcząt z ośmiu województw rywalizowało w Kaniowie w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w widowiskowym kajak polo. Dobrze spisali się wychowankowie trenera Jacka Sztuby z LUKS-u Kwisy Leśna.

Zespół w składzie: Paweł Adamczuk (kapitan), Kacper Sztuba, Paweł Pryputniewicz, Gracjan Turek, Alan Krzysztoń i Marcin Kozłowicz przegrali w półfinale z UKS „4” katowice 3:4, jednak w meczu o trzecie miejsce pokonali 8:4 gospodarzy zawodów z UKS „Set” Kaniów. Drużyna juniorek młodszych: Nikola Terpiłowska (kpt.), Aleksandra Fabijańska, Patrycja Sawarysz, Daniela Sterioska, Sara Traczyk i Magda Mudrak doznały porażek w spotkaniach z mistrzyniami kraju z UKS „Set” Kaniów 2:5 i pechowo w dogrywce 3:4 (3:3) z UKS „4” Katowice i ostatecznie zajęły czwarte miejsce.

Z dorobkiem 45 punktów klub z Leśnej został sklasyfikowany na czwartej pozycji w punktacji drużynowej jedenastu polskich klubów. W punktacji województw Dolnośląskie uplasowało się na trzeciej lokacie za Śląskim i Zachodniopomorskim.