To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marszałek rozdzielił pieniądze na kulturę i sport

Muzykalia Stanoszowskie, festiwal Silesia Sonans i kilka innych przedsięwzięć kulturalnych z naszego regionu zostanie dofinansowanych z pieniędzy Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zyskają też sportowcy.

Sporo, bo aż 50 tys. złotych przyznano stowarzyszeniu Silesia Europaea na drugą edycją Dolnośląskiej Krainy Łagodności. Tyle samo otrzymają organizatorzy festiwalu Silesia Sonans. 30 tysięcy złotych marszałek przeznaczył na Muzykalia Staniszowskie, Stowarzyszenie Teatr Cinema zyskało dofinansowanie na dwa projekty: Kartotekę Różewicza oraz Festiwal Muzyki Teatralnej.

- Dofinansowaliśmy też przedsięwzięcia z zakresu kultury fizycznej i sportu – mówi wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

20 tysięcy złotych otrzymał klub Karkonosze Sporty Zimowe na organizację biegu narciarskiego, MKS Paulinum – 8 tys. złotych na Grand Prix w biegach na orientację. Zakwalifikowano do dofinansowania dwa projekty Aeroklubu Jeleniogórskiego: 20 tys. złotych na 29. Szybowcowe Mistrzostwa Polski juniorów oraz 10 tys. złotych na 11. Spadochronowe Mistrzostwa Polski. Po 8 tysięcy złotych otrzymają: SP Gol na galę Gwiazdy na Gwiazdkę, Bolesławiecki Klub Brydżowy, UKS Tańca Towarzyskiego Karkonosze na Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego.

Po 3 tys. złotych otrzymają: OZPN Jelenia Góra na turniej orlików i żaków, powiatowy SZS na organizację biegu dzieci i młodzieży Karkonosze 2011.
 

Komentarze (7)

Jerzy Łuźniak od ostatnich wyborów nie jest wicemarszałkiem, warto żeby dziennikarze nj24 o tym wiedzieli.
Skład Zarządu jest następujący ( kopia ze strony Urządu Marszałkowskiego):
Rafał Jurkowlaniec – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Marek Łapiński – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Radosław Mołoń – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Jerzy Łużniak – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego
Włodzimierz Chlebosz – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Szkółka Piłkarska ,,GOL" 8 tys. zł. na organizację ,,Gwiazgdy na Gwiazdkę" smiechu warte.z Miasta Jelenia Góra 9 tys. zł. Czy ktoś sprawdza rozliczenie tych dotacji ? Czy SP ,,GOL" jeszcze istnieje ?.
,,Karkonosze Sporty Zimowe " 20 tys. zł. pogratulować.

Przy tytułowaniu poszczególnych osób w Zarządzie Sejmiku przyjęło się określanie członków "wicemarszałkami"! Tak niegdyś tytułowano Andrzeja Pawluszka z PiS choć nigdy wicemarszałkiem nie był (Jerzy Łużniak w poprzedniej kadencji był! - niektórzy Jarosława Kaczyńskiego do dzisiaj tytułują "panie premierze" choć już dawno nie jest!).
Rozumiem tych co mają problem, bo sam się 20 lat temu z tym zetknąłem! Byłem członkiem Zarządu Miasta i kiedy mnie jedna z interesantek zaczęła tytułować panem Wiceprezydentem to ją sprostowałem (bo nie byłem!) Na to Ona! "To jak mam mówić? Panie Członku!?!" Nie chciało Jej to przejść przez gardło!;-)

Na rajd Karkonoski dajcie to jest impreza najwyższej rangi przeciągająca tłumy kibiców. Kopacze wszędzie kopacze... nieporozumienie!

Mam pytanie - gdzie autor artykułu znalazł informację o dotacji 20 tys. dla "Karkonosze Sporty Zimowe"?
tu jest link do wszystkich przyznanych dotacji z zakresu sportu:
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=10085&idmp=128&r=r
Jest tam informacja o otrzymaniu 20 tys dotacji dla Klubu Sprtowego "Szrenica" na organizację biegu narciarskiego - ale to chyba nie to samo?

Przy okazji - taka refleksja o dosyć uznaniowym sposobie dzielenia dotacji - bardzo niewspółmiernym do punktacji osiągniętej przez ofertę. Po co robić konkurs ofert, skoro obowiązuje zasada, że dajemy każdemu po trochę, nie koniecznie proporcjonalnie do punktacji?

Ale się wysilili- najpierw główne danie dostali czarni-im zawsze mało i poza kolejnością,a reszta, która została poszła w większości na Wrocek. Natomiast ochłapy, jak zwykle, w teren. I tak właśnie wszystkim dzielą się właściciele Dolnego Sląska - w tym sezonie chyba więcej wydali już na spotkania opłatkowe niż dotrze do naszego miasta pzrez cały rok. Tak trzymajcie, nie będzie żle. Wam.......