To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marcin Zawiła: nie czuję się przegrany

Marcin Zawiła: nie czuję się przegrany

- Nie traktuję tego, jako porażki – powiedział Marcin Zawiła, komentując wybór do konwentu Euroregiony Nysa. Prezydent Jeleniej Góry dostał się do dziesięcioosobowego konwentu, ale wszedł jako ostatni.

Wybory do Euroregionu Nysa odbyły się na początku ubiegłego tygodnia.
- Kandydowałem i jestem członkiem konwentu Euroregionu Nysa z czego się cieszę, bo zależy mi bardzo, żeby Euroregion się rozwijał i dostał nowej energii – powiedział na konferencji prasowej. - Będę robił wszystko, by ta instytucja trochę się przemodelowała i dostała impetu. By skończyć z traktowaniem Euroregionu jako instytucji finansowo-rozliczeniowej.

Podczas wyborów dało się odczuć, że Jelenia Góra nie jest zbyt lubiana. Pojawiły się pogłoski, że miasto po prostu wywyższa się pośród innych beneficjentów.

- To nie jest kwestia wywyższania się tylko współpracy. Podkreślamy jedynie i to dosyć twardo, że jesteśmy największym płatnikiem składek. To są duże pieniądze. Od 4 miesięcy mam okazję być w Euroregionie i nikomu niczego nie narzucałem i nie dyktowałem – powiedział Marcin Zawiła.

Jego zdaniem, niektóre gminy traktują Euroregion tylko jako instytucję płatniczą. - Ta praca na kontaktach polsko-czesko-niemieckich gdzieś ucieka, a ona jest ważna. A jeżeli ktoś krytyczne słowa uznaje za wywyższanie to trudno – powiedział prezydent Jeleniej Góry.

Komentarze (9)

Dotarło do mnie, że ta instytucja wydaje corocznie ładny kalendarz. Narady i posiedzenia, materiały, druki, pseudonaukowe opracowania, wizyty i rewizyty oraz plakaty promujące "coś tam, coś tam" "gdzieś tam, gdzieś tam". Fajna fucha, odpowiedzialności żadnej. Być urzędnikiem lub pracować na rzecz KARR lub Euroregionu to beztroska robota za niezłą kasę. Żyć się chce. Aby do emerytury.

Proszę zdradzić Panie Prezydencie, jak Pan zamierza nadać impetu i przemodelować Euroregion? Czy może tak jak w JG ...

chodzi zapewne o impet podobny do szybkiego miejskiego tramwaju:))))

Gdzie jest SKM ?!

Popieram "Dolnoślązaka" w całości. Niezła kasa, niezła fucha, dużo wolnego czasu, zero odpowiedzialności no i zerowe wyniki.

Pan prezydent wypowiedział się tradycyjnie, jak to ma w swoim zwyczaju - ogólny banał i zero konkretnych propozycji zmian. Zastanawiam się tylko czemu żaden z naszych dziennikarzy nie zada panu prezydentowi pytania pomocniczego "jak?".

nj24 - Portal Nowin Jeleniogórskich, Jelenia Góra, Jelonka, Bolesławiec, Lwówek, Lubań, Kamienna Góra, Zgorzelec, Ogłoszenia, Artykuły, Sport, Polityka, Gospodarka, Kultura, Nowości z regionu. - Offline

 

nj24 - Portal Nowin Jeleniogórskich, Jelenia Góra, Jelonka, Bolesławiec, Lwówek, Lubań, Kamienna Góra, Zgorzelec, Ogłoszenia, Artykuły, Sport, Polityka, Gospodarka, Kultura, Nowości z regionu.

Witryna powinna być dostępna.Jeśli widzisz ten komunikat, powiadom administratora.
Nie można się połączyć z serwerem bazy danych

Euroregion ,KARR,SKO, /jeszcze kilka "wrzodów" by się znalazło/ to przeczekalnia ( poczekalnia) do kolejnej roszady na stanowiskach urzędniczych ADMINISTRACJI państwowej na koszt naiwnego podatnika. PRAWO TYLKO TWORZONE DLA BOGATYCH I TYCH "WRZODÓW CZY PYPCI NA dziubdziuś KAŻDEGO POLAKA PŁACĄCEGO PODATKI W POLSCE"

a co z tego będa mieli młodzi i starsi, którzy nie maja pracy i wyjeżdzają