Mamy doskonałych biegaczy z osiągnięciami

Tomasz Kołodziejski zdobył dwa złote medale, wygrywając dwa biegi płotkarskie na dystansie 110 i 400 metrów. Świetnie spisali się pozostali zawodnicy MKL 12 Jelenia Góra, którzy łącznie zdobyli 35 punktów w klasyfikacji klubowej, co jest najlepszym osiągnięciem w historii MKL "12" Jelenia Góra.

W XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce wzięło udział ponad 1000 najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad 200lekkoatletycznych klubów z całej Polski wyłonionych na podstawie zawodów klasyfikacyjnych.

Tomasz Kołodziejski - zawodnik MKL "12" Jelenia Góra - zdobywca dwóch złotych medali OOM, w wielkim stylu wygrał dwa biegi płotkarskie na dystansie 110 m i 400 m uzyskując rewelacyjne wyniki, znacznie poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcia, które są nowymi rekordami klubu.

W pierwszym dniu OOM Tomek startował w biegu eliminacyjnym na dystansie 400 m ppł. który pokonał w czasie 54,97 s, pewnie wygrywając swoją serię, a tym samym uzyskał kwalifikację do ścisłego finału A. Finał rozegrany w następnym dniu to piękny pojedynek Tomka z faworytem tej konkurencji – zawodnikiem UKS "Kusy" Warszawa - Pawłem Walczukiem. Na finiszu Tomek okazał się lepszy wygrywając rywalizację w doskonałym czasie - 52,74 s. Został Mistrzem Polski, a uzyskany czas to trzeci wynik w Europie. Szybciej biegali tylko Rosjanin Igor Kuzniecow - mistrz świata U-18 i Francuz Benjamin Debruge.

Drugi złoty medal wywalczył na dystansie 110 m ppł. uzyskując doskonały rezultat - 13,78 s, znacznie pokonując wszystkich rywali. W biegach eliminacyjnych Tomek pobiegł bardzo swobodnie, a uzyskany czas - 14,52 s dał mu pewny awans do finału A.

Bardzo dobrze zaprezentował się również na dystansie 110 m ppł. drugi zawodnik MKL "12" Jelenia Góra - Michał Sługocki. Awansował on również do ścisłego finału A, zajmując w biegach eliminacyjnych drugie miejsce w swojej serii z czasem - 15,07 s. W finale ustanowił rekord życiowy - 14,61 s, co pozwoliło do zajęcia bardzo dobrego VI miejsca. Uzyskał kwalifikacje i startował również na dystansie 400 m ppł., ale nie ukończył zawodów z powodu upadku na 9 płotku.
Trenerem podwójnego złotego medalisty Tomka Kołodziejskiego i Michała Sługockiego jest Marek Przeorski.

W finałach  startowali również pozostali reprezentanci MKL "12" Jelenia Góra, którzy uzyskali prawo startu w tej imprezie.
Duże nadzieje wiązano ze startem Eweliny Gibes, która uzyskała kwalifikacje na dystansie 100 m ppł. i 400 m ppł. Na dłuższym dystansie Ewelina wygrywając rywalizację w swojej serii - 65,31 s uzyskała awans do finału A.
W finale Ewelina Gibes zajęła ostatecznie VII miejsce z czasem - 65,70 s.Wynik Eweliny to nowy rekord życiowy i nowy rekord MKL "12" Jelenia Góra.
Michał Miler w biegu na 2000 m z przeszkodami uzyskał wynik - 6.33,91 min i sklasyfikowany został na 15 miejscu, Karolina Dul w skoku w dal z wynikiem 4,85 m zajęła 20 pozycję, Wojciech Perkowski w biegu na 400 m 24 miejsce, a Wojciech Jardel z powodu kontuzji nie ukończył biegu przeszkodowego.
Sztafeta chłopców 4 x 100 m w składzie Jakub Chędoszko, Wojciech Perkowski, Michał Sługocki i Tomasz Kołodziejski rywalizowała w eliminacjach do OOM i z wynikiem - 44,90 s sklasyfikowana została na 16 miejscu w Polsce.
Trenerem Eweliny Gibes i przeszkodowców jest Łukasz Cudyk, a pozostałych zawodników - Marek Przeorski.
W klasyfikacji klubowej MKL "12" Jelenia Góra sklasyfikowany został na bardzo wysokiej 15 pozycji w Polsce, na 212 sklasyfikowanych klubów lekkoatletycznych.
Z klubów województwa dolnośląskiego klub przegrał jedynie z MOS-em Wrocław.