Lublinianki zmiażdżyły KPR

Jeleniogórzanki przegrały w Lublinie 35:42 w zaległym meczu 4. kolejki ekstraklasy kobiet w piłce ręcznej.

Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zaliczyły katastrofalny początek spotkania. I nie chodzi tylko o to, że przy stanie 0:0 zmarnowały dwie doskonałe okazje do zdobycia bramek. Po 5 minutach KPR przegrywał 0:4, po 10 – 2:7. kiedy w 21. minucie Stasiak rzuciła na 18:4 (!) dla lublinianek, trenerka Małgorzata Jędrzejczak kolejny raz poprosiła o czas. Pomogło, bowiem nasze zawodniczki zaczęły wreszcie trafiać. Tyle, że przewaga gospodyń była już tak olbrzymia, że stać je było na grę gol za gol. Do przerwy KPR zdołał odrobić część strat, ale i tak przewaga SPR-u była olbrzymia: 24:13.

Drugą część gry lepiej zaczęły jeleniogórzanki, zdobywając cztery gole z rzędu. W 38 minucie po golu Małgorzaty Mączki było 27:20 dla lublinianek. Tyle, że w 49 minucie znowu było tragicznie – 37:25. W końcówce KPR odrobił nieco straty i tylko dzięki temu wynik nie wygląda na klęskę.

SPR Lublin – KPR Jelenia Góra 42:35 (24:13)

KPR Jelenia Góra: Szalek, Kozłowska – Załoga 8, Buklarewicz 8, Wiertelak 5, Galińska 3, Skalska 3, Fursewicz 2, Rupp 2, Mączka 2, Żakowska 2, Michalak, Figiel, Karwacka, Rykaczewska.