To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lodowiska staną w centrum i na Zabobrzu

Lodowiska staną w centrum i na Zabobrzu

Co roku dochodzi do sporów o to, gdzie ma stanąć sztuczne lodowisko w naszym mieście. W tym problem rozwiązał się sam, choć z pewnością nie będą z tego zadowoleni mieszkańcy Cieplic.Plac Zdrojowy w Cieplicach jest w remoncie, a więc nie ma szans, aby to tam po raz kolejny zlokalizowane było lodowisko. Będzie można skorzystać z obiektów w centrum miasta i na Zabobrzu.

Najpóźniej od 17 grudnia jeleniogórzanie będą mogli korzystać z nowego sztucznego lodowiska (wymiary 17 x 31m.) tzw. „Białego Orlika”, które umiejscowione będzie na boisku istniejącego już wielofunkcyjnego kompleksu Orlik 2012 przy ZSOiT w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 25.

Drugie sztuczne lodowisko będzie zlokalizowane w centrum – za Miejskim Domem Kultury na ulicy Curie Skłodowskiej. Ceny będą zbliżone do tych z zeszłego roku czyli po 2 i 3 złote odpowiednio za wstęp i wypożyczenie łyżew.

- O lokalizacji lodowiska zdecydowały władze miasta. Będzie można z niego korzystać miejmy nadzieję od przyszłego tygodnia, kiedy temperatury będą ujemne. Jesteśmy uzależnieni od pogody. Chcielibyśmy się to zrobić do 6 grudnia, tak aby uszczęśliwić wszystkie dzieci miłym prezentem – mówi o lodowisku w centrum - Ireneusz Taraszkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu.

NA ZDJĘCIACH MIEJSCE NA KTÓRYM POWSTANIE LODOWISKO W CENTRUM.

Komentarze (2)

To widzę że więźniowie będą się ślinić z okien swojego Aresztu Śledczego!! Radni powinni puknąć się w czoło!! Oba miejsca są złe!! Tragiczne wręcz!!

Brawo,brawo w końcu się poślozgam.Prosze o przyśpieszenie robót.We WROCŁAWIU są czynne od 15.11.10.Władzo do ROBOTY,są wybory.