To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lista najlepszych tras rowerowych w naszym regionie. Zobaczcie!!

Lista najlepszych tras rowerowych w naszym regionie. Zobaczcie!!

Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród rowerzystów Dolnośląska Organizacja Turystyczna przygotowała listę najbardziej atrakcyjnych tras rowerowych na Dolnym Śląsku. Zobaczcie listę i wybierzcie się na wycieczkę. Pierwsze miejsce zachwyci jeleniogórzan.

Na stronie internetowej www.rowerem.info znajdziecie opisy i przebiegi wszystkich tras rowerowych, które były oceniane w ankiecie. Zaś na stronie www.dolnyslask.travel.pl można pobyty turystyczne, dzięki którym będzie można zwiedzać Dolny Śląsk rowerem.

10 tras ze strony www.rowerem.info, które uzyskały najwięcej poleceń internautów.

1. Rowerowa Obwodnica Jeleniej Góry

2. Dolina Baryczy, szlak pomarańczowy

3. Wokół PNGS

4.Glacensis Singletrack Międzygórze

5.Janowice Wielkie, pętla rudawska żółta

6. Bolesławiec – Kliczków

7. Lwówek Śląski, czerwona pętla wokół powiatu

8. Po Wygasłych Wulkanach, szlak czerwony

9.Szlak Odry (cz. I)

10. Glacensis Singletrack Łaszczowa

Paweł Wybierała, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej  podkreśla, że przeprowadzone przez DOT internetowe badanie turystów rowerowych wskazują, że Dolny Śląsk jest liderem turystyki rowerowej, a użytkownicy tras oceniają je bardzo wysoko.

Jak mówi pani Magda Piotrowicz – Zbieraj – autorka badań i bloga Zbierajsie.pl: „Wszystkie osoby, które wzięły udział w naszym badaniu przejechały w zeszłym roku 9881 wycieczek, co w zestawieniu z liczbą ankietowanych daje nam średnio 26 wycieczek w ciągu roku.

W  ankiecie wzięły udział bardzo doświadczone osoby. W badaniu została oceniona dobrze infrastruktura, natomiast zróżnicowanie tras rowerowych na Dolnym Śląsku oceniono już blisko oceny bardzo dobrej. Najniżej została oceniona komunikacja publiczna sprzyjająca rowerzystom.

Na tę potrzebę odpowiada strona www.rowerem.info oraz aplikacja Dolny Śląsk rowerem, które w ankiecie zostały ocenione bardzo pozytywnie.

Elementem badania internetowego był też plebiscyt polegający na wskazaniu przez internautów swoich ulubionych tras spośród 160 dostępnych na www.rowerem.info W wyniku tej zabawy wytypowano TOP Jak mówi Wiesław Jurewicz z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, który przejechał i opisał wszystkie 160 tras dostępnych na Dolny Śląsk rowerem: „Wśród tej dziesiątki znalazły się trasy nizinne, podgórskie i lekkie trasy MTB. Nie zaskakuje to bo uważam, że na Dolnym Śląsku mamy fantastyczne warunki do uprawiania turystyki rowerowej nizinnej, podgórskiej i górskiej. Wobec tego cieszy mnie że w tej licznej rzeszy ankietowanych zostały zauważone te wielkie walory Dolnego Śląska”.

Jak mówi Paweł Wybierała – Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej „Te wszystkie trasy rowerowe można przejrzeć i zaplanować wyjazdy na stronie www.rowerem.info gdzie mamy opisy tras z wieloma zdjęciami oraz śladami .gpx do pobrania. Możemy ściągnąć na telefon aplikację Dolny Śląsk rowerem i planować wiele sezonów na Dolnym Śląsku. Inwestycje już dokonane jak i te które są planowane jak Dolnośląska Autostrada Rowerowa, Cyklostrada, to wszystko powoduje, że naprawdę jesteśmy jako region liderem w Polsce.

Maciej Grabek – Prezes Bike Maraton: „Serdecznie zapraszamy do Szklarskiej Poręby gdzie teraz się znajduję, bo warto jeździć rowerem po Dolnym Śląsku warto jest jeździć po singletrackach czy to Glacesnis, czy w Świeradowie, czy też odwiedzać Olbrzymy u podnóża Karkonoszy. My jeśli chodzi o Bike Maraton ruszamy z sezonem już za niespełna 10 dni i zapraszamy w weekend 15-16 września do Złotoryi na inaugurację.

"Każdy turysta wie gdzie jest Śnieżka, czy Karkonosze, ale nie każdy wie gdzie jest Pogórze Kaczawskie , czy Rudawy Janowickie i bardzo się cieszę, że te miejsca są już też coraz bardziej popularne.  Wszelkie szczegóły dotyczące imprez są dostępne na stronach bikemaraton.pl oraz szosowy klasyk.pl. - dodaje Grabek.

Komentarze (2)

Bardzo konkretny i PRZYDATNY artykuł! Dzięki!

Warto odnowić w terenie oznaczenie Rowerowej Obwodnicy Jeleniej Góry. Jak ktoś nie zna trasy bez mapy nie da rady.