To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lidia Staroń odrzucona przez Senat. Piąte głosowanie zakończone fiaskiem

fot. rpo.gov.pl

Senat odrzucił kandydaturę Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich, która we wtorek została wybrana większością głosów poselskich. Historia powtarza się po raz piąty. Polacy wkrótce stracą swojego reprezentanta w walce o sprawiedliwość, a wybór kolejnego nadal pozostaje wielką niewiadomą.

Podczas wtorkowego głosowania Sejmu, większością głosów wybrano niezależną senator Lidię Staroń, która zgłosiła swoją chęć do objęcia urzędu RPO z poparciem PiS. Za jej kandydaturą w Sejmie opowiedziało się 231 posłów. Kontrkandydata senatorki, Marcina Wiącka zgłoszonego przez opozycję, poparło 222 posłów. Samo głosowanie Sejmu to jednak za mało, aby zostać rzecznikiem Polaków. Warunkiem do objęcia urzędu jest poparcie Senatu.

Lidia Staroń odrzucona

W piątkowym, przyspieszonym posiedzeniu, senatorowie odrzucili kandydaturę Lidii Staroń. Spośród 99 głosujących, swoje poparcie dla członkini Koła Senatorów Niezależnych wyraziło 45 senatorów. Przeciw było 51 osób. Kolejne 3 wstrzymały się od głosu.

W przemowach poprzedzających głosowanie politycy przytaczali m.in. wcześniej zajmowane przez Staroń stanowiska w sprawach obywatelskich, które mogłyby świadczyć o jej działaniu sprzecznym z interesami społeczeństwa. W trakcie obrad doszło również do debaty, w której próbowano wymusić na kandydatce wyrażenie opinii w realnych sprawach, które zobowiązują RPO do bezstronnego rozwiązywania spraw Polaków.

Senatorka nie chciała jednak oceniać pracy obecnego rzecznika, i niechętnie wypowiadała się w sprawie jego działalności. Kandydatce zarzucano również, że nie ma wiedzy prawniczej, co jest niezbędne, aby ocenić konstytucyjność podejmowanych działań. Sama Lidia Staroń, jako największą zaletę wskazywała nieustanną walkę o prawa Polaków, ale to okazało się być niewystarczającym atutem.

Bodnar musi odejść

Czasu jest coraz mniej, bo obecny RPO, decyzją Trybunału Konstytucyjnego, swoje obowiązki może pełnić tylko do 15 lipca. Jego kadencja zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku. Jest jednak duży problem, który po raz kolejny nie został rozwiązany. Wszystkie dotychczasowe kandydatury pozytywnie zaopiniowane przez Sejm, zostały odrzucone w głosowaniu Senatu. Tak było i tym razem. Lidia Staroń, która uzyskała poparcie ze strony posłów, nie została jednak pozytywnie zaopiniowana przez senatorów, dlatego mimo upływającego czasu, konieczne będzie ponowne zgłoszenie kandydatów na RPO i głosowanie w ich sprawie.  

Komentarze (31)

Może oświeceni PiS.bolszewicy.Czekiści na Ludziach koniach oświecą ciemny naród , kiedy w końcu opozycja z PO na czele zrealizuje swój dawny pomysł i doprowadzi do likwidacji Izby wyższej parlamentu. Senat to przeżytek. To senat zawsze był ośrodkiem wszelkiego zła , a senatorów patrioci traktowali jak zdrajców. Co niektórych powieszono, a jak nie to chociaż ich portrety. Banda darmozjadów!!!!

Wyobrażasz sobie zobaczyć mroźnego na szubienicy,jak w ostatnim tchnieniu machał by pęcinkami?:) To był by super widok,ale niestety pozostanie tylko w marzeniach wielu ludzi.

Nie wiem jak wyglądasz ale próbuję sobie wyobrazić ciebie jak dyndasz na jakiejś gałęzi, powróz się zaciska a ty machasz krótkimi odnóżami. Całkiem miła scenka...

Nie ważne kto będzie przewodniczącym PO. Najważniejsze, żeby Tusk został prezydentem, Budka marszałkiem sejmu a Trzaskowski premierem.

Oglądałem na żywo to "grillowanie" pani senator Staroń - totalna żenada (ta pani nawet nie wie co to Konstytucja!), nie odpowiedziała na ŻADNE pytanie! I taka osoba miała by być Rzecznikiem Praw Obywatelskich?! Gdyby została wybrana, to ta ostania - wolna od PiS-u - instytucja, przestała by być wolną i niezależną, a całkowicie podległą partii rządzącej - podobnie, jak już wszystko inne! Niestety, PiS będzie zwlekał z wyborem innego kandydata, aż do 15 lipca, by następnie wprowadzić komisarycznego, swojego partyjnego kandydata i dopną swego...

niestety, tak bedzie.

Czuć wyborami na jesieni ,chyba że będzie zamach stanu .

Wybitny, kopertowy lekarz, dla którego etyka i uczciwość to dobra najniższe, zarządził głosowanie w najbliższym możliwym terminie bo bał się skutecznej agitacji Staroń wśród senatorów.
Gdyby zwlekał, Staroń zostałaby RPO a oPOzycja straciłaby jedyną posłuszną i zależną od niej instytucję, która zaczęłaby w końcu pomagać obywatelom, co jest w zdecydowanej sprzeczności z ich (bez)wartościami.
Jednak, jak by koperciarz nie kluczył, już niebawem RPO się uwolni od POwskiego jarzma.

A jak to z tymi kopertami było,czy w sumie nie było? Chyba,że masz na myśli te koperty,które kosztowały 70 mln?

POstKOmuna ma się dobrze.

Dała się wciągnąć w rozgrywki,szkoda lat i taka wtopa na stare lata.

Stara Staroń jest skończona. Je*** pis.

Dziady z redakcji postpezetperowskiego piśmidła dlaczego tolerujecie wynurzenia psychicznie chorego biedaka bolszewika?

Tutaj każdy ma wybór i nie musi czytać, tego czego nie chce. Ale niektórzy czytelnicy czytają to, co niby ich uraża, choć wcale nie muszą. Czy to nie symptomy pewnego rodzaju masochizmu.

A kiedy profesor Kopertowski zrezygnuje z immunitetu i pójdzie siedzieć? Jako "czecia" osoba w państwie POwinien mieć POjedyńczą celę.

Jedraszewski zidiociał do reszty. Wawel imieniem Lecha. I szykowanie legowiska dla małego kulawego na Wawelu.

"Spoczywaj dziadu"

Gdyby nie tendencje samobójcze braci, bylibyśmy znacznie dalej i w innej formie także psychicznej... . Lech uległy dominującemu Jarkowi (sfrustrowanemu, że nikt go nie lubi - więc wszyscy muszą się go bać, nad nim dominująca stalinówka mamusia i ojciec spacyfikowany przez nią).

Efekt ostateczny, cała Polska w czarnej du..e.

A tuskowi wyliżę koniec jelita grubego. Z apetytem

Pierwszy raz piszesz prawdę. Lizanie POwskich dup to twój sposób na życie. Nie myśl lizidupie, że ludzie pójdą twoim śladem. Wśród tobie podobnych jest taka kolejka do lizania czterech liter tego pseudo "Kaszuba", że trudno się wam dopchać do tego rozepchanego otworu przez niemieckich przyjaciół. Zrób też loda tym co poszerzali odbyt Tuskowi i wylisz muszelkę Merkelowej póki jest jeszcze kanclerką IV Rzeszy.Na wszelki wypadek kup sobie miętowe cukierki ,bo już teraz śmierdzi ci z ryja, a co będzie po spełnionych marzeniach i obowiązku. I tak i ciebie w końcu wyruchają!

Odmóżdżony chamie .Tak kara na Kraków musiała spaść za za całą górę PISu ,Bóg zesłał Jędraszewskiego.

A bolszewik. Czekista, czyli Człowiek koń(wałach) lub 200milionów, dalej nadaje przekazami dnia przysyłanymi mu przez POlitbiuro.

Po 15 lipca PiS wprowadzi komisarza do RPO i to będzie ostatnia instytucja państwowa, która nie podlegała - dotąd - partii rządzącej. Będą mieli zawłaszczone wszystkie instytucje, począwszy od Prezydenta po kuratorów oświaty i to co najmniej, na 4-5 lat ich kadencji! PiS-owi pozostało jeszcze 2,5 roku "rządzenia" (o ile nie będzie wcześniejszych wyborów, a to możliwe po wtopie z mailami!), zatem partia (czy opozycja) która będzie rządzić po wyborach będzie musiała "walczyć" z tymi wszystkimi "nominantami" PiS-owskimi, przez kilka lat, do ich zmiany. Nie zazdroszczę, to będzie bardzo trudne rządzenie i dźwiganie kraju z totalnej zapaści! Mając to na uwadze - po przemyśleniu, postanowiłem z całą (liczną!) Rodziną, zagłosować właśnie na PiS!!! Niech nadal "rządzą", aż do momentu, kiedy skończą się terminy tym wszystkim nominantom, kraj podupadnie totalnie i w końcu ludziom (szczególnie tym za PiS) "otworzą" się oczy...

Po 15 lipca PiS wprowadzi komisarza do RPO a oPOzycja straci jedyną posłuszną i zależną od niej instytucję, która zacznie w końcu pomagać obywatelom, co jest w zdecydowanej sprzeczności z ich (bez)wartościami, więc jak by kopertowy profesor nie knuł, już niebawem RPO się uwolni od POwskiego jarzma...

"– Eksperci Polski i NATO są w kontakcie w sprawie cyberataków w Polsce. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zajmą się tą sprawa najwyższe organy Sojuszu Północnoatlantyckiego. To wpisuje się w cały szereg rosyjskich działań. Co chwilę jedno z państw NATO podnosi, że dochodzi do ataków hakerskich na instytucje i polityków – przekazało źródło w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

W piątek RMF podało, że polski rząd powiadomił sojuszników z NATO o rosyjskim cyberataku na Polskę."

Każdy NORMALNY rząd,każdego normalnego kraju, po takiej aferze mailowej, natychmiast by się podał do dymisji! Ale ten rząd - miłujący władzę, pieniądze i nepotyzm - naturalnie nie poda się do dymisji, bo nie i już! Został legalnie w wyniku "demokratycznych" wyborów wybrany, zatem może się zachowywać jak OKUPANT, kraść, wsadzać do więzienia kogo chce,łamać Konstytucję i interpretować Ją, według własnego uznania! Podobnie jak Minister Sprawiedliwości publicznie wydaje wyroki, zamiast sądów. Na domiar, skłóceni jesteśmy już ze wszystkimi... Ech! Pamiętam, jaka była wrzawa ówczesnej opozycji, po publikacji nielegalnych nagrań koalicji PO/PSL w Sowa i Przyjaciele - niektórym, to aż piana z ust zalewała obiektywy kamer!

Ty "normalny", przyjdź jak najszybciej. Spróbuję pomóc.

Podaj adres, przyjdę i z przyjemnością zobaczę prawdziwy, żelbetonowy twór, zwolennika tej władzy - miłującej władzę, pieniądze i nepotyzm - oraz prywatne maile! A jako, że wcześniej oświadczyłem, ze z Rodziną zagłosujemy na PiS, to może wypijemy na zgodę - jakieś piwko?

Zapomniałem dodać (pamięć już nie ta!), czy posiadasz jakiekolwiek nagrania z pobytu pana sennatora Mroza w Senacie (jak siedzi, lub przemawia). Bo jak dotąd, nigdy i nigdzie (w żadnych środkach masowego rażenia) tego nie widziałem! Mam w związku z powyższym obawę, że On w ogóle nie jest senatorem...
i tylko przypisuje sobie ten zacny tytuł! Będę wdzięczny.

Zidiociała targowica PO/KO złodziei oszustów i donosicieli maczają swoje brudne złodziejskie łapy wszędzie tam gdzie mogą zaszkodzić NASZEJ POLSCE. Zasuszona lezba Szpurek, Czerwono włosy ze spuchniętą gębą od chlania cwel niejaki Biedroń i reszta tych konfidentów, kolaborantów z innymi obcymi i wrogimi wobec NASZEJ POLSKI agenturami poniosą odpowiedzialność karną za zdradę NASZEGO PAŃSTWA.

Ludziu ale szkoda mi ciebie szkoda uuu ;)

Lidziu Lidziu! Ależ mi ciebie szkoda ;)

i dodam, wylizałbym z uwielbieniem zwieracze Tuska a na deser jajka żeby tylko zechciał do nas wrócić.