Lider okręgówki gromi rekordowo 13:0

Piłkarze Pri – Bazaltu Włókniarza wzięli dobry przykład z drużyny o nazwie Oldboy „Midas”, która wcześniej 13:3 (5:0) wygrała na boisku w Mirsku z POC „Olimpia” Berlin. W meczu 27. kolejki podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego rekordowo w tym sezonie, 13:0 (7:0) pokonali Orła Lubawka. Przy jeszcze lepszej skuteczności mogło być nawet 20:0. Po cztery bramki Danielowi Adamowiczowi strzelili Mariusz Chlabicz i Dawid Grygiel, trzy Bartosz Morzecki, dwie Jacek Jasiński. W 17 – osobowym składzie gości było aż dziesięciu młodzieżowców.

Zdjęcia z tego meczu poniżej.

Na własnym boisku lwóweccy Czarni doznali porażki 0:2 (0:0) z Łużycami Lubań. Zwycięskie gole zdobyli Rafał Maciaszczyk i Sebastian Gawroniuk. Futboliści kamiennogórskiej Olimpii na stadionie w Parowej prowadzili już 2:0 (do przerwy 1:0) w spotkaniu z Twardym Świętoszów po trafieniach Przemka Powiertowskiego i Daniela Bocheńskiego. Skończyło się na remisowym wyniku 2:2. Najpierw, w 75. minucie rzut karny wykorzystał Janusz Szkarapat. Trzy minuty później do siatki bramki Olimpii trafił Krystian Chruścicki.

Cenne trzy punkty wywalczyli w Dziwiszowie zawodnicy Piasta. Wysoko, 4:1 (2:0) zwyciężyli pieńskiego Hutnika. Gole strzelili Antoni Podobiński, Dominik Pietrzykowski, Sławomir Sobczak i Tomasz Jurczyk. Dla pokonanych Paweł Siciński z „jedenastki”.

Komplet piłkarskich „oczek” dopisujemy też Nysie Zgorzelec za walkower 3:0 po wycofaniu z jeleniogórskiej okręgówki Mitexu Podgórzyn.

Mecze niedzielne: Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Leśna; Victoria Ruszów – Leśnik Osiecznica; Pogoń Świerzawa – Piast Wykroty.

W zaległym majowym meczu 24. kolejki piłkarze dziwiszowskiego Piasta 4:0 (2:0) wygrali w Świerzawie z Pogonią. Bramki strzelili Antoni Podobiński 2, Szymon Kozołubski i Paweł Marek. Ostatnie z zaległych spotkań okręgówki pomiędzy drużynami Leśnika Osiecznica i Nysy Zgorzelec odbędzie się w najbliższą środę, 11 czerwca o godzinie 18 na stadionie w Parowej.