To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lewica odkrywa karty

Lewica odkrywa karty

Grażyna Malczuk i Józef Kusiak wystartują w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a chęć na wejście do rady miejskiej ma Wojciech Chadży. Kandydatów lewicy namaścił dzisiaj wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich.

Jerzy Wenderlich przedstawił znanego już kandydata na prezydenta Jeleniej Góry Sylwestra Urbańskiego. - Zaczynał jako nauczyciel, z tego tytułu czerpał wiele satysfakcji. Otrzymał w konkursie Centrum Samorządności Uczniowskiej w Jeleniej Górze Kałamarz Roku 2000 i przyznano mu tytuł "Supernauczyciela". Ktoś, kto zyskał sympatię ludzi młodych, którzy są bardzo wymagający, wart jest poparcia w wyborach samorządowych – powiedział. - Dobrze byłoby, gdyby wygrał w pierwszej turze, bo miasto zaoszczędziłoby pieniądze na drugą turę.

Wicemarszałek uważa, że kluczem do sukcesu w wyborach będą spotkania z ludźmi. - Grzegorz Napieralski przypomniał, czym zyskiwaliśmy sympatię – mówił Jerzy Wenderlich. - Mógł być trzecią stroną stroną sporu PiS-u z PO, ale nie chciał z tym uczestniczyć. Postawił na spotkania z ludźmi.

Wiceprzewodniczący rady dolnośląskiej Artur Oliasz (sam kandyduje na burmistrza Bogatyni), przedstawił kandydatów do Sejmiku. - Naszą listę będzie otwierała Grażyna Malczuk, drugie miejsce ma kolega Bogumił Łasisz, dyrektor centrum leczniczego w Jeleniej Górze. Trzecie – Ewa Hryciów, dyrektor powiatowego urzędu pracy w Bolesławcu, czwarte – Wiesław Kwaśniewski, przewodniczący NSZZ Pracowników Elektrowni Turów – powiedział.

Do Sejmiku z dalszego miejsca ma wystartować też były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak.
- Na listach do rady miejskiej czołowe miejsca zajmą dotychczasowi radni – powiedziała G. Malczuk. - Uznaliśmy, że są znani z rzetelnej pracy i że będą mogli nadal nas reprezentować.

Józef Sarzyński otworzy listę SLD w okręgu nr 1. - Jest szalenie aktywny na sesjach rady, mądrze podpowiadając niektóre rozwiązania. Mogę tylko ubolewać, że nie zawsze Platforma chciała skorzystać z jego dobrych rad – mówiła G. Malczuk.

W okręgu nr 2 listę otworzy Jerzy Pleskot, były przewodniczący rady miejskiej. W okręgu nr 3 wystartuje Wojciech Chadży, który dotąd nie był radnym. - Chcemy, żeby reprezentacja przedsiębiorców w klubie była jak największa. Jeżeli nie będziemy mieć atrakcyjnych miejsc pracy, nie kolejnych marketów, to co byśmy nie zrobili, to nie zatrzymamy młodzieży przed wyjazdem z miasta – mówiła G. Malczuk.

W okręgu nr 4 pierwsze miejsce będzie miał Zbigniew Ładziński, starszy Cechu Rzemiosł Różnych, z drugiego miejsca wystartuje radny Cezary Wiklik.

- Staraliśmy się zachować parytet na listach, ale to jest niezwykle trudne. Dopiero rozpoczęliśmy pracę nad zachęceniem kobiet do wejścia do polityki – powiedziała. Zaznaczyła, że SLD liczy ponownie na 6 mandatów w radzie.

 

Lewica odkrywa karty
Lewica odkrywa karty
Lewica odkrywa karty

Komentarze (12)

To większego betonu do Jeleniej nie mogli ściągnąć? Hahahahahaha

Ciekawe czym sobie Józef Kusiak tak zaszkodził w SLD! Z tego co On dla tego ugrupowania zrobił to powinien być na dużo lepszym miejscu!

Wikszosc osób jak rozmawiamy będzie głosowało na J.Kusiaka.

Cieniutko przędzie jeleniogóska SLD. Nic nowego - tylko stare- żle kojarzone osoby. Szkoda sobie głowy zawracać.

Brawa dla SLD, że postawiło na Sylwka.
Bardzo dobra kandydatura, która poprowadzi SlD do zwycięstwa.

Wojtek! gdzie Ty się pakujesz? Pomyśl chłopie na trzeźwo! i po co Ci to?

Józek to poczciwy facet, ale bardzo źle znosi krytykę. Od zawsze miał głupawych doradców typu Szuwarek czy Dorcia, którzy dopieszczli Go na różne sposoby i czerpali z tego korzyści. Mądre osoby, które mówiły Mu prawdę, były zwyczajnie tępione! No i nie zauważył chwili, kiedy doradcy przejęli kontrolę nad Jego sprawami. Przegrał i stracił przy okazji życzliwe Mu osoby. W samej partii, na Jego własne życzenie (!), wyślizgała go koleżanka, pogrążajac na zawsze to, co On budował przez wiele lat. Dziwię się temu, że zgadza się teraz na szarganie swojego nazwiska na "ślepych" miejscach na listach wyborczych. Trochę Józka żal.

do KazimierzP..piszesz o Józku jak o małym niemyślącym chłopcu bawiącym się w piaskownicy.To już mężczyzna który potrafi chyba samodzielnie podejmować decyzje.

Czas na zmiany,coś się musi zmienić w JG.
Na dobre ,w przeciwnym razie /od 1 maja można legalnie pracować w RFN/ zostaną tylko emeryci żule i galerje bez galeryjek.

Sylwester na prezydenta !

A przecież Arkadiusz Wichniak, obecny burmistrz Szklarskiej Poręby miał startować do Sejmiku z 2 miejsca z listy SLD. Widać, że pana A. Wichniaka wszystcy oszukują i zostanie na lodzie. I czy jest to sprawiedliwe?