KPR przegrywa z Łączpolem

Jeleniogórzanki nie sprawiły niespodzianki i nie dały rady wyżej notowanym rywalkom. Sił wystarczyło tylko do przerwy, w drugiej połowie przyjezdne kontrolowały przebieg gry i wygrały łatwo 35:27.

Jeleniogórzanki zaskoczyły rywalki dobrą i przede wszystkim skuteczną grą. Przeprowadziły kilka bardzo efektownych akcji. W 20 minucie było 9:8 dla nas. Cztery minuty później miały niepowtarzalną szansę na odjechanie, gdyż grały w podwójnej przewadze. Nie potrafiły jednak tego zrobić. Do przerwy Łączpol prowadził ale minimalnie – 14:13.

W drugiej połowie podopieczne trenera Cieplińskiego chwyciły wiatr w żagle. Znalazły też sposób na świetnie broniącą w pierwszych 30 minutach Kozłowską. Wielokrotnie zaskakiwały ją rzutami z drugiej linii. W drugiej części Łączpol uzyskał kilkubramkową przewagę, której nie oddał do końca. Jeleniogórzanki przegrały mecz, dodatkowo Załoga przypłaciła to spotkanie groźnym urazem – ma stłuczone żebro.

KPR Jelenia Góra – Łączpol Gdynia 27:35 (13:14)

KPR: Kozłowska, Krajewska – Kobzar 9, Załoga 5, Dąbrowska 3, Odrowska 3, Kocela 2, Stanisławiszyn 2, Buklarewicz 2, Popielarz 1.
Najwięcej dla Łączpolu: Stachowska i Szwed – po 8.