KPR – mistrz Polski 31:32

Piłkarki ręczne z Jeleniej Góry były bliskie sprawienia sportowej megasensacji. W 12. kolejce Superligi kobiet zaledwie jedną bramką przegrały w Lubinie z mistrzyniami Polski, liderkami z KGHM Metraco Zagłębia.

Drużyna trenerki Bożeny Karkut jako jedyna w ekstraklasie ma na koncie komplet ligowych punktów. W poprzedniej serii wręcz pokazowo rozgromiła wicemistrzynie kraju z SPR-u Lublin 36:23. „Miedziowe” były zatem zdecydowanymi faworytkami potyczki z dziewiątym w Superlidze KPR-em. Do przerwy wygrywały 16:14, potem 19:15. Ambitne i waleczne jeleniogórzanki zmniejszyły przewagę gospodyń do 21:20 i w następnych minutach toczyły wyrównaną walkę aż do końcowej syreny. Wysoką skutecznością (12 goli), popisała się rozgrywająca KPR-u Marta Dąbrowska. Osiem bramek strzeliła mistrzyniom Joanna Załoga, sześć Małgorzata Buklarewicz.

W przyjezdnym zespole zabrakło zmienniczek. Oprócz bramkarki Agnieszki Szalek kontuzje leczą Karolina Konsur, Beata Skalska, Estera Rykaczewska i Aleksandra Uzar.