To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Korty tenisowe pełne emocji

Korty tenisowe pełne emocji

Chodzi o pięknie położone, mające długą tradycję korty przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Zarządzanie obiektem przejęła od Międzyszkolnego Ośrodka Sportu spółka Termy Cieplickie i rozpoczęła remont obiektu. Jeszcze się nie zakończył, a już jest do niego sporo zastrzeżeń.

Mówią o nich tenisiści amatorzy, dla których korty przy ul. Sudeckiej były jak drugi dom.

Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Term Cieplickich twierdzi, że pretensje osób, które przyszły do Nowin Jeleniogórskich, są nieaktualne i spóźnione. Warunki na kortach są dobre, a czasowe niedogodności stanowią wynik wieloletnich zaniedbań.

Dariusz Dulęba, trener z 20-letnim stażem, który na niejednym dolnośląskim korcie gra i trenuje, potwierdza z kolei pretensje tenisistów. - To najgorsza nawierzchnia, na jakiej przyszło mi ostatnio grać – mówi.

Zarzuty grupy tenisistów dotyczą także odwodnienia kortów, niedostępnego domku tenisisty oraz zbyt wysokich cen za korzystanie z kortów, które wprowadziły Termy Cieplickie.

- Rewitalizacja kortów nadal trwa – wyjaśnia Zbigniew Rzońca - "Przez wiele lat kortami zarządzał MOS. Problemy, z którymi się teraz borykamy są pozostałością właśnie po tych czasach. Termy Cieplickie otrzymały od władz miasta obiekt w zarządzanie 1 stycznia tego roku. Prezydent przekazał go nam właśnie po to, byśmy o niego zadbali. Do pracy przystąpiliśmy, gdy tylko było to możliwe, czyli wiosną, po stopnieniu śniegu. Zainwestowaliśmy ponad 150 tys zł, mimo że Termy z powodu pandemii były osiem miesięcy nieczynne i musiały korzystać tak z rządowej tarczy osłonowej, jak i pomocy samorządowej. Już dziś korty wyglądają zupełnie inaczej - o wiele lepiej" – twierdzi rzecznik Term Cieplickich.

 

Więcej o zarzutach tenisistów oraz wyjaśnieniach gospodarza kortów przy ul. Sudeckiej przeczytacie w Nowinach Jelniogórskich z 29 czerwca.

Korty tenisowe pełne emocji
Korty tenisowe pełne emocji
Korty tenisowe pełne emocji
Korty tenisowe pełne emocji
Korty tenisowe pełne emocji
Korty tenisowe pełne emocji

Komentarze (9)

Sobota będzie dla polskiej polityki dniem historycznym. Po siedmiu latach na politycznym wygnaniu mąż stanu Donald Tusk oznajmi swój powrót do Platformy i rzuci rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Wielki przywódca narodu mały kulawy najszczalnik kałczyński nie gra w tenisa i łazi w trzewikach każdy od innej pary, zatem można uznać że tenis nie jest sportem narodowym wolaków i powinien być jako taki zakazany. Place po kortach tenisowych można wykorzystać do postawienia pomników 10-metrowych wielkiego brata malego kukawego najszczalnika, lotnika smoleńskiego (baczność) Lecha (spocznij).

Donald Tusk powrócił!

Przyszłość Dolnego Śląska to głęboka autonomia od tego kraju i ścisły związek polityczny, gospodarczy i społeczny z Unią Europejską i Niemcami.

Skoro ktoś, kto grywa w tenisa mówi, że nawierzchnia jest zła

Zbliża się ciężki but, do trzęsącego się dupska, żoliborskiego chama i pasożyta.
***** ***

Mamy wojnę dwóch światów, w której Tusk odniósł już pierwsze zwycięstwo. Wystarczyło że nazwał rzeczy po imieniu, stwierdził iż pisowska elita władzy kradnie, by kilka godzin później PiS wydusił z siebie , że rodziny posłów i senatorów nie mogą zasiadać w w zarządach i radach nadzorczych państwowych spółek . Przez ostatnie 6 lat mogli, a po wystąpieniu Tuska już nie będą mogli. Oznacza to, że wymyślili już jak kraść, by nie było tego widać. Bo przecież nikt nie uwierzy w w rzeź pisowskich tłustych kotów, dokonaną pisowskimi rękami.

Rzońca specjalista od rankingu zarobków lekarzy teraz przygarnął synekurę i rzecze.

Panie Rzońca powiem po prostu wal się pan. Takie bzdury jak opowiadasz, to jakim jesteś chamem to dyskwalifikuje cię jako rzecznika.