To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koniec piłkarskiego sezonu od IV ligi do B klasy i młodzieży

Koniec piłkarskiego sezonu od IV ligi do B klasy i młodzieży

Wyjaśniła się sprawa rozgrywek ligowych i pucharowych oraz spadków i awansów. Na wczorajszym, 7 maja 2020 roku, spotkaniu prezesów szesnastu wojewódzkich związków piłki nożnej podjęto ostateczną decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020. Zostały utrzymane awanse do wyższych lig i klas. Promocja dotyczy liderów aktualnych tabel. Aby regionalne drużyny z dolnych rejonów tabeli nie zostały skrzywdzone, ustalono, że nie będzie spadkowiczów.  

Dyrektor Podokręgu Jelenia Góra DZPN Kamil Wieliczko wyjaśnił, że piłkarze kilku klubów wybiegną jednak na boisko. W lipcu mają być dokończone mecze Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego Podokręgu. Zagrają BKS Bolesławiec z Hutnikiem Pieńsk i Lotnik Jeżów Sudecki z Apisem Jędrzychowice. Zaplanowano spotkania półfinałowe i potyczkę finałową.

Zgodnie z regulaminem musi być rozegrany mecz barażowy awans do III ligi pomiędzy aktualnymi liderami czwartoligowych grup dolnośląskich: zachodniej (Apis Jędrzychowice) i wschodniej (Polonia Świdnica). Do IV ligi awansowali futboliści Leśnika Osiecznica. Ponieważ druga w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej Victoria Ruszów i trzeci Włókniarz Leśna mają po tyle samo ligowych punktów, również na neutralnym boisku rozegrają mecz barażowy o miejsce w IV lidze. Komisja ds. Rozgrywek DZPN zdecydowała ponadto o meczu barażowym drużyn z grupy pierwszej A klasy. O awans do okręgówki powalczą piłkarze kowarskiej Olimpii i KS Łomnica. Terminy i miejsce rozegrania wymienionych wyżej spotkań barażowych nie są jeszcze wyznaczone.

Jako zakończone uznano też rozgrywki we wszystkich regionalnych ligach młodzieżowych w piłkarskich kategoriach orlik, żak, młodzik, trampkarz, junior młodszy, junior starszy.