Kolejna porażka Finepharmu AZS KK

Koszykarki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra odniosły już drugą porażkę pod wodzą nowego szkoleniowca Miodraga Gajica. Tym razem lepsze od naszych zawodniczek okazały się koszykarki Cukierków Odra Brzeg, które wygrały dzisiejsze spotkanie 84:73. W zespole jeleniogórskim zadebiutowała nowa rozgrywająca Maxann Reese.

Mecz od początku przebiegał według bardzo podobnego scenariusza co w przegranym meczu z Dudą Super-Pol Leszno. Jeleniogórzanki od początku pozwoliły dyktować warunki na parkiecie rywalkom, a te bezlitośnie to wykorzystywały. Zawodniczki Cukierków konsekwentnie grały pod kosz i to głównie z tamtej strefy zdobywały punkty. Na dodatek świetne zawody rozgrywała Amber Petillon, która w całym meczu zebrała 14 piłek. Jednak nasze rywalki zbudowały przewagę głównie dzięki rzutom wolnym, które zawodniczki z Brzegu trafiały z bardzo dobrą skutecznością. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:22 i wypadało mieć tylko nadzieje, że w dalszej części meczu będzie inaczej. Niestety druga kwarta była w naszym wykonaniu najgorsza. Jeleniogórzanki często gubiły piłkę w ataku, a na dodatek celnie za trzy rzucała była zawodniczka Finepharmu Magdalena Gawrońska. Podopieczne Miodraga Gajica przegrały pierwszą połowę 38:52 i musiały w drugiej połowie znacznie zmienić swoją dyspozycję, aby myśleć o zmienieniu rezultatu.

W trzeciej kwarcie jeleniogórzanki rzucały co prawda na bardzo dobrej skuteczności, efektownymi wejściami pod kosz popisywała się Ryan Coleman jednak to było za mało na dobrze dysponowane rywalki, które nadal dominowały na tablicach. To dzięki temu gospodynie spotkania jeszcze bardziej powiększyły przewagę i przed ostatnią kwartą meczu było już wszystko jasne. W czwartej kwarcie. Trener Cukierków mógł skorzystać z usług rezerwowych zawodniczek, dzięki czemu jeleniogórzanki nieznacznie zniwelowały straty. Bardzo dobrze w tej części meczu grała Magdalena Skorek, która nie dość, że znajdywała partnerki na czystych pozycjach to na dodatek sama często zdobywała punkty. Jej dyspozycja nie mogła jednak zmienić losów spotkania i ostatecznie Finepharm AZS KK przegrał z Cukierkami Odra Brzeg 73:84.

W barwach jeleniogórskiej drużyny zadebiutowała Amerykanka Maxann Reese. Nowa rozgrywająca Finepharmu zdobyła co prawda siedem punktów na niezłej skuteczności, jednak zabrakło tego, czego oczekują od niej szkoleniowcy, a więc asyst.

Cukierki Odra Brzeg - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73 (28:22, 24:16, 17:14, 15:21)

Finepharm: Coleman 21 (1), Skorek 16 (1), Kret 9, Merideth 8 (1), Reese 7 (1), Górzyńska-Szymczak 6, Niewrzawa 3 (1), Arodź 3 (1).