To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kiermasz Wiosenny w Łomnicy

Kiermasz Wiosenny w Łomnicy

Bogaty wybór produktów regionalnych, rzemieślniczych, rękodzieła, ogrodniczych oraz pyszności regionalne, warsztaty i atrakcje dla dzieci oraz muzyka na żywo – to wszystko w programie Kiermaszu Wiosennego w Pałacu Łomnica, zaplanowanego na sobotę i niedzielę, 21-22 kwietnia, w godz. 11.00 – 17.00. Główną inspiracją do organizacji imprezy jest tematyka wiosenna i ogrodnicza.

Swoje produkty prezentować będą zaproszeni wystawcy z całej Polski, a w szczególności z Dolnego Śląska oraz pogranicza polsko-czeskiego. Każdy, kto odwiedzi Pałac Łomnica w czasie trwania kiermaszu, będzie mógł zapoznać się z bogatą ofertą dla ogrodników. Będą rośliny wczesnowiosenne, nasiona, zioła, cebulki kwiatowe, drzewka ozdobne,  kwiaty cięte i doniczkowe, narzędzia ogrodnicze, ale nie tylko. Spotkać będzie można również producentów mebli do ogrodu, doniczek i innych wyrobów ceramicznych do domu, związanych z tematem wiosny.
Miłośnicy zdrowego stylu życia tradycyjnie będą mogli nabyć lokalne produkty spożywcze: sery  kozie, wędliny, ekologiczne przyprawy, zdrowe miody, nalewki, syropy i przetwory oraz specjały kulinarne łomnickiego folwarku: dżemy z łomnickich owoców, słodkie wypieki piekarni, syropy oraz tradycyjne dania kuchni śląskiej.  W Kuchni Ziemiańskiej odbywać się będą warsztaty z wypieku domowych ciast i pierników, opartych na tradycyjnych recepturach.
Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla całej rodziny - zabawy i zajęcia kreatywne dla dzieci (rysowanie, malowanie, wycinanie itp.), jazdę konną na Bolku i Lolku, oraz warsztaty florystyczne - wykonywanie kompozycji z kwiatów żywych i suszonych oraz artystycznych dekoracji, inspirowanych najnowszymi wiosennymi trendami i kolorami najpiękniejszej pory roku.
Uczestnikom kiermaszu czas umilać będzie muzyka na żywo w gorących rytmach latynoskich. Zapraszamy!

Komentarze (1)

A Browar Miedzianka lub Browar Dolina Bobru to będą?