Kiepskie pożegnanie Spartakusa

Ostatni mecz w tym sezonie rozegrali koszykarze Spartakusa. Podopieczni Joanny Kawalec przegrali na własnym parkiecie z liderem – GKK Gorzów 62:80.

Spartakus miał jeszcze iluzoryczne szansę gry o baraże o ile wyniki innych meczów również byłyby korzystne. Spartakus przegrał i pożegnał się z tą szansą. Mecz źle dla nich rozpoczął. Już po pięciu minutach przegrywali oni 3:10, w kolejnych było jeszcze gorzej. pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem przyjezdnych. W drugiej było już o wiele lepiej. Koszykarze Spartakusa byli bardziej skoncentrowani i o wiele celniej rzucali. Efektem były zdobyte punkty, ale nadal inicjatywa należała do gorzowian. Do przerwy było 28:45. Scenariusz ten nie zmienił się po przerwie. Nadal stroną przeważającą był GKK, a Spartakus próbował nadrabiać straty. Tylko w ostatniej kwarcie udało im się przełamać ofensywę gości i zdobyć więcej punktów od rywala. Najlepszy w naszym zespole okazał się Zbigniew Owczarek – zdobywca 18. punktów dla jeleniogórzan.

KSW Spartakus – GKK Gorzów Wlkp. 62:80 (10:22, 18:23, 13:18, 21:17) ZOBACZ ZDJĘCIA

Spartakus – Owczarek 18, Kozyra 13, Jaszczur 7, Przydryga 7, Adamczyk 5, Milancej 5, Tokarewicz 4, Kiciński 3, Chrustowski, Nowicki.