To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonosze wygrały w Szczedrzykowicach

Karkonosze wygrały w Szczedrzykowicach

Miłą niespodziankę w minioną niedzielę (27 maja) sprawili piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Wygrali na wyjeździe 3:0 z wyżej notowanym Orkanem Szczedrzykowice.

Cieszy nie tylko zwycięstwo, ale i styl gry jeleniogórzan, którzy w opinii obserwatorów meczu, dominowali na boisku. Wprawdzie nie było to porywające widowisko, ale wpływ na to miała pogoda. Było gorąco i duszno. Wszystkie bramki dla biało-niebieskich zdobył Daniel Gałach. Pierwszą w 5. minucie, drugą w 63., a trzecią w doliczonym czasie gry.

Było to niezwykle ważne zwycięstwo jeleniogórzan, którzy dzięki temu zapewnili sobie sporą przewagę nad strefą spadkową. Wprawdzie scenariusz spadku Karkonoszy był praktycznie nierealny, ale matematycznie możliwy. Obecnie już nie ma takiej opcji. Otwierający strefę spadkową Górnik Złotoryja na pewno już nie wyprzedzi Karkonoszy, gdyż na 3 kolejki przed końcem sezonu ma 10 punktów straty. Trwa natomiast zażarta korespondencyjna walka o utrzymanie pomiędzy Górnikiem (29 pkt.) a Włókniarzem Mirsk, który w sobotę pokonał na wyjeździe 4:1 Orlę Wąsosz i ma już 32 punkty, tyle samo co Sparta Grębocice (1:1 ze wspomnianym Górnikiem). Dla Włókniarza było to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej!
Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, najbliższa już w czwartek 31 maja. Karkonosze grają u siebie z Sudetami Giebułtów, Górnik Złotoryja podejmuje Apis Jędrzychowice a Włókniarz Mirsk – Orkana Szczedrzykowice. Mecze rozpoczną się o godz. 17.