Karkonosze wciąż bez zwycięstwa

Łukasz Kusiak zdobył dwa gole, ale nie wystarczyły one do zdobycia choćby punktu.

Kolejnej porażki doznali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. W Meczu 24. kolejki III ligi przegrali na wyjeździe z Foto-Higieną Gać 2:3 (2:2).

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, gdyż w 17. minucie wyszli na prowadzenie po golu Dominika Wejerowskiego. Później dał o sobie znać Łukasz Kusiak: w 22. minucie z rzutu karnego doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później dał Karkonoszom prowadzenie. Niestety, niedługo potem wyrównującego gola zdobył Grzegorz Dorobek. W drugiej części gry gospodarze osiągnęli sporą przewagę, ale gola zdobyli dopiero z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Marcin Mazur, ustalając wynik spotkania.

To czwarta przegrana jeleniogórzan w czterech meczach rundy wiosennej III ligi. Karkonosze mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 25 punktów. Piast Żmigród, który jest na 7. miejscu – dającym utrzymanie, ma 41 punktów.
W najbliższą sobotę (16 kwietnia, godz. 15.) jeleniogórzanie zagrają u siebie z Formacją Port 2000 Mostki. Zwrot „u siebie” ma tu nieco przenośny wymiar. W związku z remontem płyty boiska przy ul. Złotniczej, mecz odbędzie się prawdopodobnie w Jeżowie Sudeckim. O miejscu rozegranie tego spotkania poinformujemy.