To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonosze porwą do tańca

Karkonosze porwą do tańca

To już 49. edycja turnieju tańca Karkonosze Open. W tym roku na parkiecie hali przy ulicy Złotniczej może pojawić się nawet pięćset par. Najlepsze będą rywalizowały w międzynarodowej klasyfikacji WDSF.

Karkonosze Open to święto tańca w Jeleniej Górze. Na ten największy turniej w regionie przyjeżdżają pary z wielu krajów Europy a także z dalekich zakątków świata. W tym roku zatańczą, między innymi mistrzowie z Azji (para z Japonii) oraz z Portugalii. Oczywiście nie zabraknie par z Polski i wielu krajów europejskich. O punkty i medale rywalizować będzie kilkanaście par jeleniogórskich.

- W klasyfikacji WDSF, czyli Światowej Federacji Tanecznej tańczyć będą pary z pierwszej pięćdziesiątki rankingu światowego – zapowiada Monika Kurzak-Zamorska, organizatorka turnieju.

Wśród sędziów oceniających turniejowe pary będzie wielu byłych, znanych w środowisku tancerzy z Rosji, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Hiszpanii a nawet z Gruzji.

Turnieje takie jak Karkonosze Open to dla miłośników tańca także okazja do podpatrzenia najnowszej mody „parkietowej”, przysłuchania się trendom w muzyce tanecznej, czy kupna akcesoriów potrzebnych tancerzom.

Tegoroczny turniej Karkonosze Open zostanie rozegrany w sobotę i niedzielę (27 i 28 września). Początek rywalizacji najmłodszych uczestników od godziny 9.30. Kolejna tura parkietowych zmagań o 12. 30, a finały od 17.30.