To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonosze, Lotnik i Włókniarz w półfinale Pucharu Polski

Karkonosze (stroje biało - niebieskie) awansowały do piątej rundy PP, Apis odpadł już w drugiej.

W dwóch terminach rozegrano mecze czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. W najbliższą środę, 17 października, o godzinie 16, ostatnia pucharowa potyczka. Juniorzy młodsi KS Karkonosze zagrają z czwartoligowym 3KF Włókniarzem Mirsk.

Piąta aktualnie w tabeli IV ligi grupy jeleniogórsko - legnickiej drużyna Karkonoszy awansowała po wyjazdowej wygranej 2:0 (1:0) z A-klasowym Rybakiem Parowa. Niżej notowani rywale, których trenuje Artur Sobczyk, pokazali się z dobrej strony. Mieli kilka dobrych okazji na gole, jednak bramkarz gości Aleksiej Kazakov nie dał się pokonać. Do siatki Rybaka trafili Robert Lekszycki i Aleksander Garbar.

Mecz czołowego zespołu jeleniogórskiej klasy okręgowej Włókniarza Leśna (3. lokata) z dołująca (14. miejsce) w IV lidze Victorią Ruszów zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 (1:0). W Gryfowie Śląskim po regulaminowym czasie było 1:1 w konfrontacji PP Gryfa z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Gole strzelili Tomasz Herdzik i Mateusz Zawadzki. Konkurs rzutów karnych 4:3 wygrali podopieczni trenera ekipy lidera okręgówki Artura Milewskiego.

Dotychczas pucharowe pary były rozstawiane, teraz dwie pary półfinałowe zostaną wkrótce rozlosowane w OZPN-ie.     

Komentarze (1)

Na jakim stadionie zostanie rozegrany ostatni ćwierćfinał?