To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonosze czy Olimpia?

Karkonosze czy Olimpia?

Karkonosze Jelenia Góra i Olimpia Kowary – już tylko dwie drużyny liczą się w walce o drugie miejsce premiowane awansem do III ligi. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień.

W sobotę Karkonosze po dobrym meczu pokonały 2:0 lidera – KP Brzeg Dolny i utrzymały drugie miejsce, premiowane awansem. Olimpia długo remisowała w Wielkiej Lipie. Taki wynik był na rękę jeleniogórzanom, którzy mogli już w sobotę cieszyć się z awansu. W końcówce bramkę dla biało-zielonych zdobył Marcin Krupa. Mecz w Wielkiej Lipie miał dramatyczny przebieg, w pierwszej połowie przeważali gospodarze, a Trynda obronił karnego.


W ostatniej kolejce jeleniogórzanie grają na wyjeździe z silnym BKS-em Bolesławiec, a Olimpia podejmuje u siebie zdegradowanego Piasta Zawidów.


Piłkarze Karkonoszy nie byli zadowoleni po zakończonym w sobotę meczu. Humory popsuła im wieść o zwycięstwie Olimpii. Trener Artur Milewski nie załamuje rąk. – Informacje nie są po naszej myśli, ale my musimy zrobić swoje, nie patrząc na innych – powiedział. – Musimy wygrać w Bolesławcu. Jeżeli chcemy być w III lidze to musimy podołać temu zadaniu. Chłopaki włożyli dzisiaj dużo sił. Nie cieszyli się, ale to dobrze, że podchodzą z pokorą.

 

Karkonosze Jelenia Góra – KP Brzeg Dolny 2:0 (1:0)
Bramki: Pacan 2', Kowalski 68'.
Czerwone kartki: Mierzwa w 67'
Żółte kartki: Malarowski oraz Hernicki, Mądrzejewski, Gacek.
Sędziowali: Sebastian Kwaśny jako główny oraz Jacek Czubak i Łukasz Woźny.
Widzów: około 700
KSK: Dubiel - Palimąka, Pacan (49' Siatrak), Hamowski, Wawrzyniak, Bednarczyk, Malarowski, Malinowski, Firlej, Kowalski (78' Szramowiat), Kusiak (84' Meskhia).
KP: Król - Kulej, Mierzwa, Mądrzejewski, Lofek, Wójcik (46' Reszka), Hernik, Kokociński (78' Burdyński), Gacek, Stasiak, Bobkiewicz (85' Żak).
 

Inne wyniki 29. kolejki:
AKS Strzegom – BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:2
Orla Wąsosz – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:5
Piast Zawidów – Kuźnia Jawor 1:2
Sokół Wielka Lipa – Olimpia Kowary 0:1
Granica Bogatynia – Miedź II Legnica 4:2
Orkan Szczedrzykowice – LZS Stary Śleszów 3:2
Pogoń Oleśnica – MKS Szczawno Zdrój 3:0 vo

rz01.jpg
rz02.jpg
rz03.jpg
rz04.jpg
rz05.jpg
rz06.jpg
rz07.jpg
rz08.jpg
rz10.jpg
rz11.jpg
rz12.jpg
rz13.jpg
rz14.jpg
rz15.jpg
rz16.jpg
rz17.jpg
rz18.jpg
rz19.jpg
rz20.jpg
rz21.jpg