To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kajakowy festiwal w Leśnej

Kajakowy festiwal w Leśnej

Po dwudniowych treningach, w piątek 18 lipca rozpocznie się slalomowa rywalizacja kajakarzy górskich w Pucharze Kwisy, w XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i w mistrzostwach Polski juniorów.

Najpierw, 18 bm. odbędą się międzynarodowe regaty, przejazdy Ligi Młodzików i o Puchar Polski. O godzinie 10 zaplanowano start do indywidualnych konkurencji K-1, C-1, C-2 seniorów, juniorów, młodzików i mężczyzn (open), K-1, C-1 kobiet seniorek, juniorek, młodziczek (open). Około godz. 16 nad torem kajakowym zakończenie „Pucharu Kwisy” i dekoracja zwycięzców.

W sobotę, 19 lipca początek kajakowych zmagań w OOM i w MP w slalomie kajakowym. Od godz. 9 dwa przejazdy eliminacyjne do konkurencji K-1 i C -1., od godz. 11 eliminacje do K-1 K i C-2. Po południu (godz. 15.30), na placu przy leśniańskim ratuszu uroczyste otwarcie olimpiady młodzieży i MPJ i zapalenie znicza.

W niedzielę, 20 lipca od godz. 10 półfinał i finały OOM i MPJ do konkurencji K-1, C-1, K-1K i C-2. O godz. 15 na Rynku medaklowe dekoracje i uroczyste zakończenie kajakowego, trzydniowego maratonu.

Komentarze (2)

Było super, pogoda dopisała i poziom sportowy z najwyższej półki.