To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jest nowy dyrektor SP nr 13!

Iwona Plecety zostanie lada dzień szefową Szkoły Podstawowej nr 13. Tę kandydatkę wskazała komisja konkursowa. - Zamierzam ją powołać na to stanowisko – potwierdził nam prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Do konkursu zgłosiło się czworo kandydatów, trzy osoby stawiły się na części ustnej. - Komisja wskazała jednoznacznie, że najlepszą kandydatką jest pani Iwona Plecety. W najbliższym czasie zamierzam powołać ją na to stanowisko – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Nowa dyrektor ma spore doświadczenie w pracy w oświacie. Jest nauczycielem ze sporym stażem, w latach 1992-1999 była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze (miała wówczas inne nazwisko). To za jej czasów w szkole wybudowano salę gimnastyczną, powstała pracownia komputerowa.
Nowa dyrektor zdaje sobie sprawę, że czeka ją trudne zadanie.

- Zgłosiłam się do konkursu, bo lubię wyzwania – powiedziała nam Iwona Plecety. - To daje mi energię do działania. Pracowałam kiedyś jako dyrektor szkoły i zrozumiałam, że to jest to. Chciałabym pomóc ludziom, którzy są w „trzynastce”: dzieciom, nauczycielom i rodzicom. Działam wg motta „pewność siebie potrzebna od zaraz”.
Iwona Plecety obejmie stanowisko dyrektora SP nr 13 w pierwszych dniach października.

Tymczasem zwolniona w czerwcu dyrektor Barbara Jaśniewicz skierowała sprawę do sądu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie ubiegała się o odszkodowanie. - Sprawa jest w toku, nie ma jeszcze rozstrzygnięć, zareagujemy zgodnie z wytycznymi sądu – powiedział Marek Obrębalski.

Komentarze (2)

Bardzo dobry wybór,gratulacje dla nowej dyrektorki:)))

dobry wybór to był wczesniej . jeszcze nauczyciele zapłaczecie za panią dyrektor jaśniewicz.To ona była ciepłem , podporą i fachowcem , nie przypisujcie osiągnięć pani jasniewicz osobie , która nic nie zrobiła jeszcze oprócz tego ze na konkursie nie potrafiła się wylegitymowac , nawet nie posiadała dokumentu tozsamosci zeby potwiertdzic dane . no ale według obecnej władzy nic się nie stało . Zyczenia i pozdrowienia dla pani Basi. A PANI małgosia co kopała Adriana B. i ciągnęła te dzieci jeszcze pracuje ! Jeleniogórska uczciwość ? Na krzywdzie niewinnego jeszcze się nikt nie wzbogacił. Niedługo wybory