To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2021

Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2021

Szanowni mieszkańcy!

Przed nami kolejna edycja Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Tym razem na realizację zadań w ramach JBO2021 przeznaczona została kwota 2 500 000 zł. W edycji tej, pojawia się też nowa kategoria składanych propozycji projektów. Obok składania propozycji projektów „twardych” (inwestycyjnych), jak i propozycji projektów „miękkich” (nieinwestycyjnych), zachęcam do składania propozycji projektów „zielonych”, czyli ułatwiających adaptację miasta do zmian klimatu, przyjazne dla środowiska i bytowania zwierząt. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, odstępujemy od przyjmowania papierowej wersji składanych propozycji projektów. Propozycje projektów Mieszkańcy będą składać tylko elektronicznie. Zapraszam do aktywnego udziału! Mieszkańcy decydują! Decyduj i Ty!

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak

Wybór należy do Was

50 zadań przeszło ocenę formalną i merytoryczną i zostało dopuszczonych do udziału w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2021. Teraz mieszkańcy zdecydują, które z nich doczekają się realizacji. Zawody sportowe, impreza turystyczna a może zajęcia kulturalne? Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie spośród propozycji, które zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Najwięcej jest projektów tzw. twardych, czyli inwestycyjnych. Ocenę formalną przeszło 29 z nich. Maksymalna kwota dofinansowania w nich wynosi 500 tysięcy złotych. Do tego jest 16 zadań tzw. miękkich (prospołecznych, kulturalnych, oświatowych i sportowych), w których maksymalna kwota dofinansowania wynosi 150 tysięcy złotych. Nowością w tym roku jest możliwość głosowania na projekty zielone, czyli m.in. przyjaznych dla środowiska (maksymalne dofinansowanie do 250 tysięcy złotych). Ze wszystkimi projektami można zapoznać się na jbo.jeleniagora.pl Głosowanie ruszyło w poniedziałek 26 października i potrwa do 2 listopada do godz. 12.00.

Jak głosować?

Wystarczy wejść na jbo.jeleniagora.pl i postępować zgodnie ze wskazówkami. Każdy z mieszkańców może wybrać jeden projekt z tzw. inwestycyjnych, jeden projekt miękki i jeden „zielony”. W przeszłości w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano wiele oczekiwanych przez mieszkańców zadań. To choćby modernizacja placu zabaw przy Placu Kościuszki, utworzenie strefy aktywności na Placu Różanym. Przy ul. Zjednoczenia Narodowego powstał integracyjno-edukacyjny plac zabaw. Trwają inwestycje, na które głosowali mieszkańcy w ubiegłym roku. To choćby centrum edukacyjne w straży pożarnej czy tzw. „Radosna Dziesiątka” przy SP nr 10. Wszystkie te zadania wpływają na poprawę komfortu życia mieszkańców. Na realizację Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego Miasto Jelenia Góra przeznaczyło w budżecie kwotę 2,5 miliona złotych!

jbo2021.jpg