To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ile amunicji wyciągnięto z okolic ulicy Mostowej?

Ile amunicji wyciągnięto z okolic ulicy Mostowej?

Łącznie znaleziono 92 pociski przeciwpancerne i przeciwlotnicze, 24 zapalniki, 5 łusek z ładunkiem prochowym i 17 ręcznych granatów przeciwpancernych typu „pancerfaust” - poinformował Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Nie wiadomo, czy to ostateczne liczby, wcześniej media z różnych źródeł otrzymywały inne, często sprzeczne informacje na temat tego, co znajdowało się w ziemi.

Wiadomo, ze do akcji codziennie oddelegowywano ok. 50 funkcjonariuszy jeleniogórskiego garnizonu. Byli też policjanci z Legnicy.

- Do zabezpieczenia miejsca wykorzystaliśmy Straż Miejską, strażaków OSP i zawodowych, a nawet służby Straży Granicznej – dodał Hubert Papaj.

Miasto na razie jednak nie mówi nic na temat, czy akcja była przeprowadzona dobrze, czy też były pewne błędy. - Podsumowania akcji dokonamy w najbliższych dniach – powiedział Hubert Papaj.

Komentarze (2)

NAJWSPANIALSZE SĄ OBJAZDY . Od strony Jeżowa przez ul. Lwówecką i dwa mostki do 3,5 tony nośności, dalej wąziutka uliczka koło mechanika i wyjazd pod Opieką Społeczną i w prawo. CUDOWNIE NIE OZNAKOWANE OBJAZDY WIELOMINUTKOWE. Pani policjantka nakazała mi opierniczyć Wandzla czyli dyr. drogówki. A policja to nie władza? Jakie to TRUDNE BOJOWE ZADANIE OZNAKOWANIE OBJAZDÓW NIE DLA TEJ WŁADZY!!!!!!!

Cytat:"i 17 ręcznych granatów przeciwpancernych typu „pancerfaust” - poinformował Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry."

Panie Hubercie P. od kiedy to „pancerfaust” jest ręcznym granatem przeciwpancernym . Z tego co wiem jest to raczej ręczna wyrzutnia "pocisków" granatów przeciwpancernych o napędzie pseudo-rakietowym (co do tego stwierdzenia nie jestem pewien) zwanych potocznie jak nazwa wskazuje :pancerna pięść: i ten"granat" to raczej nie jest wielkości butelki , więc skąd się wzięło w oświadczeniu że to były granaty ręczne :) :P .
Granat ręczny to np: F1 , lub RG-42 .
Dobra , nie chcę się wymądrzać , Już niech będzie dla świętego spokoju że były to "granaty ręczne"
Odnoszę wrażenie że ktoś tu jest niedouczony - albo pan Hubert P. źle skomentował wiadomości i podał dalej albo ROB chciał coś dodać od siebie i stąd moje zainteresowanie dziwnymi stwierdzeniami . Hej ROB poczytaj coś nt:"pancerfaust" i upewnij się czy to naprawdę jest GRANAT RĘCZNY
http://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerfaust