To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Idzie fala ciepła. Czy grozi nam powódź?

Idzie fala ciepła. Czy grozi nam powódź?

Metorolodzy zapowiadają wyjątkowo ciepłe dni. Już dzisiaj (22.02) na Śnieżce było +12,3 stopni. Tak ciepło nie było na szczycie od 20 lat.  Z powodu inwersji w Jeleniej Górze było chłodniej o około sześć - osiem stopni. Kolejne dni przyniosą prawdziwą "bombę ciepła". Czy wpłynie to na stan rzek?

Według prognozy IMGW Dolny Śląsk będzie najcieplejszym regionem w Polsce.

To już przedwiośnie

Jutro (23.03) w dzień ma być nawet 16 stopni, a w środę i czwartek 18 stopni. Na początku weekendu może się pojawić trochę chmur, spadnie też temperatura do około 12 stopni. "W Polsce rozpoczęła się pora nazywana przedwiośniem, kiedy to temperatury średnie dobowe wynoszą od 0 do 5 stopni. Na zachodzie Polski jest już wiosna termiczna z temperaturami powyżej 5 stopni" - informuje IMGW.

Stan rzek na Dolnym Śląsku

Jak wynika z prognozy hydrologiczne IMGW, wezbrane obecnie rzeki w dorzeczu górnej i środkowej Odry mają się powoli stabilizować. Lokalnie, w odcinkach rzek w Sudetach, mogą jeszcze wystąpić wzrosty poziomu wody.

W rejonie środkowej Odry miejscami przekroczone zostały stany ostrzegawcze, wydano więc ostrzeżenie drugiego stopnia dla północno-zachodnich powiatów Dolnego Śląska. To m.in. stacja wodowskazowa Borów, Głogów, Ślęza i Krzyżanowice.

Komentarze (5)

Czas czyścić kratki ściekowe w ulicach nie wiem na co czekają służby ?!!

ROLNIKU! jak nas znów podtopi w obszarze Książęca ,Sowińskiego,Lubańska bo ZNISZCZYŁEŚ wały na groblach puscimy cię z torbami ,wału poprzerywane brak zastaw,zaworow zwrotnych a kana wzdłuż GIEŁDY cały zapchany śmieciami i to zatka kanał biegnący pod STADIONEM,Będzie zbiorowy proces o odszkodowania!!

Jutro jest 23.02., a nie 23.03.

"Tak ciepło nie było na szczycie od 20 lat." Serio? A w zeszłym roku jesienią było 25 stopni. To zaledwie pół roku temu.

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http