Finepharm wygrywa z nową bramkarką

Bardzo chciały wygrać, aby zbliżyć się do pierwszej trójki tabeli i do swojego lokalnego rywala KPR II. Udało się. Dzięki dobrej, skutecznej i zdecydowanej grze podopieczne Mirosława Urama odniosły bardzo cenne zwycięstwo nad MTS-em Żory 25:21.

Był to mecz za tzw. za cztery punkty. Jeleniogórzanki chcąc myśleć o zbliżeniu się do pierwszej trójki tabeli musiały wygrać z zawodniczkami MTS-u Żory, aby przeskoczyć je w tabeli.

Od początku zawodniczki Finepharmu grały swoim rytmem i tylko przez 15. minut rywalki toczyły z nimi wyrównany bój. Później z minuty na minutę jeleniogórzanki powiększały przewagę, a ta po pierwszej połowie wynosiła trzy punkty (15:12). W drugiej połowie jeleniogórzanki nie tylko seryjnie zdobywały bramki, ale i świetnie spisywały się w obronie. Kluczową rolę odegrała nowa zawodniczka Finepharmu – Katarzyna Demiańczuk. Pozyskana z Zagłębia Lubin 18 – latka pokazała, że potrafi dobrze bronić, wielokrotnie zatrzymując atakujące MTS-u. Dzięki dobrej grze swojej nowej bramkarki Finepharm stracił zaledwie 21 bramek. Do tego piłkarki z Jeleniej Góry grały mądrze i skutecznie w ataku, a to  przesądziło o zwycięstwie.  Zawodniczki drugiego w Jeleniej Górze klubu szczypiorniaka udowodniły, że nie składają broni w dalszej batalii o czołowe lokaty w I lidze.

MTS Żory – Finepharm Jelenia Góra 21:25 (12:15)

Finepharm – Demiańczuk – Pałysa, Bieńko 9, Pawliszak 7, Latuszek 3, Kasprzak 2, Wasiucionek 2, Konarzewska 2, Bielecka , Murczak, Kosmala