To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Euro 2012 dla Jeleniej Góry prawie pewne!

Euro 2012 dla Jeleniej Góry prawie pewne!

Jelenia Góra na 99 procent znajdzie się katalogu centr treningowo-pobytowych przed Euro 2012. Władze miasta zostały zaproszone na oficjalną prezentację do Warszawy. - Nie ukrywam, że jedziemy tam z nadziejami – mówi prezydent Marek Obrębalski.

Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo. - Prawdopodobieństwo, że nasze miasto wraz z pałacem Wojnanów jest w tym katalogu, jest według moich informacji dość duże – powiedział Marek Obrębalski.
Prezentacja odbędzie się jutro o godz. 10.

- Jak tylko wrócimy, przystępujemy do pracy nad remontem stadionu przy ul. Złotniczej – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta. - Mamy przygotowane 3 koncepcje dostosowania stadionu do wymogów centr pobytowych. Wszystkie zakładają trzy takie same działania: budowę nowej płyty boiska z systemem automatycznego nawadniania, przebudowę trybun ziemnych, zbudowanych na wale oraz modernizację infrastruktury, m.in. dróg wewnętrznych, ogrodzenia.

Koncepcje różnią się zakresem robót no i oczywiście ceną. Najdroższa zakłada gruntowną modernizację stadionu za 23 miliony złotych. - Zakłada pełne oświetlenie całego terenu, zbudowanie dwóch płyt, naturalnej i sztucznej. Płyta naturalna mogłaby być płytą ogrzewaną. To wiąże się z budową nowoczesnej kotłowni, która by tę płytę ogrzewała, metalowych trybun, modernizację trybuny betonowej, budowę bieżni tartanowej – wymienia Miłosz Sajnog. - Ona zakłada kilka elementów, których my obecnie nie potrzebujemy na Złotniczej. Przykład? Rozważamy możliwość rezygnacji z bieżni. Naszym zdaniem, ona powinna być przy stadionie przy ul. Lubańskiej.

Miasto liczy, że wybierze skromniejszą koncepcję, za ok. 4-5 mln złotych (część pieniędzy Jelenia Góra chce pozyskać z pieniędzy zewnętrznych). Lada dzień miasto ma zlecić opracowanie dokumentacji technicznej. - Do końca stycznia powinna być dokumentacja, do lutego pozwolenie na budowę – planuje M. Sajnog. - Od marca powinniśmy zacząć prace budowlane na ul. Złotniczej, w pierwszej kolejności chcemy wywieźć trybunę w wałem ziemnym, potem konieczne będzie przeniesienie stacji trafo. Koniec przyszłego roku to modernizacja dróg, przygotowanie nawierzchni dróg. Wiosną 2012 roku położylibyśmy nawierzchnię. Pierwsze cięcie trawy byłoby już robione na wysokość zleconą przez zespół, który – mamy nadzieję – będzie z tego obiektu korzystał.

Tyle, że znalezienie się w katalogu nie oznacza wcale, że któraś z drużyn przyjedzie do stolicy Karkonoszy. - Pałac Wojanów jest wymieniany w gronie trzech najlepszych baz noclegowych w Polsce, sądzę więc, że szanse są duże – mówi M. Sajnog. - Wszystko rozstrzygnie się bardzo szybko, bo przedstawiciele drużyn przyjadą do nas lada dzień i już jesienią zostanie ustalona lista wstępnych rezerwacji. Oczywiście, wszystko będzie zależało od tego, czy drużyna się zakwalifikuje oraz do której trafi grupy. Nie ukrywam, że mamy zespoły, które chcielibyśmy tu gościć – mówi.

Nie chciał podać nazw. - Chcemy tu zespół, który przeprowadzi więcej jak jeden otwarty trening, który wyrazi zgodę na spotkanie z naszą młodzieżą – planuje M. Sajnog.

Zastępca prezydenta szczegółowo opowiadał o przygotowaniach do przyjęcia drużyny. Oprócz samych robót modernizacyjnych, wytyczone zostaną strefy dla kibiców, dziennikarzy i zawodników, które zostaną wytyczone na Złotniczej. Są już wstępne zarysy imprez towarzyszących Euro 2012. Na koniec pobytu drużyny miasto chce zorganizować koncert pożegnalny z udziałem gwiazdy zagranicznej. Jak szacuje M. Sajnog, sama ekipa będzie liczyła ok. 50 osób. Do tego kilka tysięcy turystów, ok. 150 dziennikarzy, w tym 20 ekip telewizyjnych.

Poczekajmy jednak do jutra, wtedy będzie stuprocentowa pewność, czy warto kontynuować te plany.

Komentarze (6)

Fajnie by było aby to była prawda a nie przedwyborcza gra pana Obrębaskieg, który przypisuje sobie ten sukces!!!!

Ja bym chciał aby do Jelonki przyjechali Niemcy albo Anglicy. Byłoby wesoło...

Czy Panowie:M. Obrębalski i M. Sajnog,grali kiedyś w piłkę kopaną i wiedzą co to jest sport wyczynowy? Warunki w Wojanowie i stadion przy Złotniczej to marna propozycja dla uczestnika ME 2012. Życzę mimo wszystko powodzenia.

Poszukuję Wlodzimierza Kuncewicza działacza KKS Jelenia Góra. Jest mi winien 100. 000 . tysiecy zlotych. Jezeli jest wiecej takich osob Ktore Kuncewicz oszukał to prosze o kontakt.

A CO TAKIEGO MARNEGO JEST WOJANOWIE ?

Dla Ciebie najlepiej byłoby gdyby w Wojanowie było tak jak było dawniej gdyż przypuszczam,że na takim kartoflisku czułbyś się z Twoim poziomem "piłkarskim" jak ryba w wodzie.He,he,he.